У Шевченківському суді Києва 25 січня заслухали обвинувальний акт у справі екс-голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Прокурор ГПУ Василь Мальований читав обвинувальний у короткому викладі. З документа вбачається, що Каськіву інкримінується розтрата 7,46 млн грн державних коштів при закупівлі реклами для Держінвестпроекту у ТОВ «Глорія», а також службове підроблення – затвердження актів виконаних робіт, які були підставою для перерахунку грошей.
«Достовірно знаючи що проміжні акти до договору закупівлі послуг за державні кошти підроблені, а роботи ТОВ «Глорія» про розміщення інформації про інвестиційну привабливість України у вітчизняних ЗМІ не виконані, затвердив проміжні акти… Після чого Держінвестпроект перерахував грошові кошти», – зачитав прокурор Мальований.
В обвинуваченні сказано, що Каськів діяв у змові із невстановленими особами.
Цивільний позов у справі не заявлено, потерпілих немає. Ще на стадії досудового слідства Владислав Каськів відшкодував 7,46 млн грн. Водночас він подав позов до ТОВ «Глорія» і у серпні 2018 суд зобов’язав компанію компенсувати Каськіву вказану суму.
Суд встановив особу обвинуваченого. Він повідомив, що неодружений, але має малолітніх дітей, проживає в Києві. Вину Каськів не визнає і показання хоче давати в кінці.
Суд вирішив спочатку досліджувати письмові докази і допитати свідків обвинувачення, потім дослідити докази і послухати свідків захисту, а в кінці допитати обвинуваченого.
У Каськіва двоє адвокатів – Віктор Єрмолаєв і Ярослав Толкачов.
Захист уже подав клопотання про виклик чотирьох свідків, а також судового експерта. Суддя Оксана Голуб сказала, що доцільність допиту судового експерта буде вирішено після того, як суд ознайомиться із експертним висновком.
Суд продовжить розгляд 1 лютого.

Відомо, що екс-керівник Держінвестпроекту повернувся з Панами у ніч на 1 листопада 2017 року. Раніше він перебував у розшуку і Україна ініціювала процедуру його екстрадиції.
Панама дозволила його екстрадицію тільки за справою справою про розтрату на закупівлі реклами. Наразі правоохоронні органи України не можуть йому повідомити про підозру за іншими епізодами.
Генпрокурор Юрій Луценко раніше припустив, що Владиславу Каськіву можуть призначити умовне покарання.
23 червня 2018 суд взяв під варту з альтернативою 2,6 млн грн застави двоюрідного брата Каськіва Олександра Матковського. Йому, а також рідному брату Каськіва інкримінується участь у розтраті на двох нацпроектах – «Чиста вода» щодо встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Сам Владислав Каськів не є підозрюваним за цим епізодом.
У грудні 2017 НАБУ повідомило про підозру чотирьом особам у справі про розтрату 259 млн грн, виділених Держінвестпроектом на національні проекти «Якісна вода» і «Олімпійська надія-2022».
Також читайте
Двоюрідного брата Каськіва суд взяв під варту, а він планував подорож Карибським узбережжям
ПРОДАВЕЦЬ КАВИ БІЛЯ НАБУ ЗДАВ ПОДІЛЬНИКІВ КАСЬКІВА