Шевченківський суд Києва 25 вересня у справі про вбивство Ірини Ноздровської досліджував протоколи слідчого експерименту і огляду тіла загиблої.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Прокурор зазначила, що в ході експерименту експертом було виключено можливість падіння Ноздровської з мосту і з висоти на бетонну плиту. Натомість на тілі виявлено сліди волочіння, які вказують на переміщення тіла після смерті.
Суддя Слободянюк: Слідчий експеримент проводився за участю експерта, так? Це з ним проводився слідчий експеримент і все?
Прокурор: Так. До кожного протоколу додається ілюстрована таблиця…
Суддя Слободянюк: Зрозуміло. Цей експерт він спочатку проводив якусь експертизу чи як? Яка потреба проводити слідчий експеримент з експертом? Напевно, він проводив якусь експертизу. Доцільно, мабуть, було б спочатку дослідити, яких висновків дійшов експерт, а потім, напевно, уточнювались ті дані шляхом проведення слідчого експерименту. Правильно?
З залу: Мабуть, прокуратура хотіла підтвердити слова Ківи, що це була самогубство, так?! (Ківа – колишній радник міністра МВС Арсена Авакова – ред.).
Суддя Слободянюк: Мабуть, все-таки треба не викрикувати з залу, тому що є процедура, яка встановлена в судовому засіданні. Будь ласка, дотримуйтеся. Суд орієнтує на те, щоби хронологічно досліджувати.
Адвокат Цибенко: Слідчий експеримент проводився, щоб з’ясувати, чи могло тіло потерпілої проплисти ту відстань, від мосту, за береги, за різну траву… Цей експеримент не підтвердив тих результатів. Макет проплив декілька метрів і в кущах він зупинився.
Суддя Слободянюк: Не заперечуєте щодо дослідження?
Адвокат Цибенко: Не заперечую.
Суддя почав читати зміст протоколу, що слідчий експеримент проводився в січні на узбережжі річки Кізка при температурі 4°C. Але оскільки у матеріалах справи є відео цього експерименту, то суд запропонував спочатку подивитися його.
Адвокат Россошанського наразі звернув увагу на кілька моментів із протоколу. Перший – де експерта запитують про спосіб нанесення колото-різаних ушкоджень, а він відповідає, що ззаду і правою рукою. Россошанський раніше, визнаючи вину, давав показання, що нібито завдавав ударів спереду. І, друге, з приводу росту жертви і нападника. Зріст жертви – 148 см. Експерт зазначає, що нападник був такого ж росту або трохи вищий. Зріст Россошанського – 180 см.
І, по-третє, позиція експерта щодо знаряддя злочину:
«Вказати, чи одним предметом нанесені тілесні ушкодження неможливо за відсутності криміналістичного дослідження. Предмет, який спричинив колото-різане ушкодження, зі слів експерта, з п-образним обушком і довжиною 10 см, не менше… Але відповідно до медико-криміналістичної експертизи, клинок ножа, який був вилучений слідчим Макогоном 3 січня 2018 року, який запропоновано як знаряддя злочину, має клинок менше 10 см», – сказав адвокат обвинуваченого.
Також cуд дослідив протоколи огляду експертом тіла загиблої, під час якого взято зрізи нігтів, зразки шкіри і волосся, встановлено тілесні ушкодження. Захисник Россошанського сказав, що у протоколі не вказано про дві рани, які не могли бути заподіяні запропонованим знаряддям злочину.
Перегляд відео слідчого експерименту і огляду тіла суд відклав до наступного засідання. Головуючий суддя попередив потерпілих – батьків і дочку загиблої – щоб вони були морально готові до цього.
Раніше суд дослідив протоколи огляду місця події, а саме території, де виявили у воді тіло Ірини Ноздровської, а також місця під мостом, де лежали частини мобільного телефону і 10 ножів.
У минулих засіданнях були допитані два свідки обвинувачення – громадянин Манченко –колишній сват обвинуваченого (дочка свідка два роки була дружиною сина Росошанського), а також дружина Россошанського, яка скористалася конституційним правом і відмовилася давати показання проти свого чоловіка.
1 січня 2018 року Ірину Ноздровську знайшли мертвою в річці біля села Демидів Вишгородського району Київської області. Причиною смерті стали колото-різані рани на шиї.
У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась засудження винного. Россошанські є родичами Сергія Купрієнка, який раніше очолював Вишгородський районний суд Київської області.
У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі.