Справу «діамантових прокурорів» спробують скерувати до Антикорупційного суду

Голосіївський суд Києва 25 вересня відклав засідання у справі «діамантових прокурорів».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд не зміг продовжити розгляд через неявку адвоката обвинуваченого Валерія Гібаленка. Засідання відклали до 30 вересня.

Водночас прокурори повідомили журналістові, що підготували клопотання про направлення справи до Вищого антикорупційного суду. Тому в найближчому засіданні суд може розглянути це питання.

За матеріалами справи, у 2015 році громадянин Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

Більше року тому  суд почав допит Рака. Він дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір поновити допит не вдавалося. Кілька разів неможливо було забезпечити склад суду, а потім на засідання перестав з’являтися Рак. Крім того, у справі сталася заміна бокового судді і нова суддя хоче, щоб допит Рака почали спочатку.

Нагадаємо, що 22 вересня набули чинності зміни до законодавства щодо підсудності Вищого антикорупційного суду. Тепер із давніх корупційних справ йому підсудні тільки ті, які розслідували НАБУ і САП. Нещодавно ВАКС не став розглядати справу за звинуваченням у зловживання владою трьох колишніх нардепів, серед яких Єфремов, яку розслідувала ГПУ.

___________________

В засідання ходила волонтер сайту – Олена Граждан

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *