Вищий антикорупційний суд 31 травня не зміг перейти до дослідження речових доказів у справі екссудді Миколи Чауса.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Раніше було погоджено, що хоча б один із адвокатів обвинуваченого буде присутній особисто в залі під дослідження скляних банок і доларової готівки.
Передбачалося, що в засідання 31 травня прибуде захисник Олександр Короленко, а інші адвокати як і раніше братимуть участь по відеозв’язку. Але напередодні стало відомо, що Короленко захворів.
Чаус підтвердив, що наполягає на особистій присутності свого захисника
«Хотів би щоб адвокат при дослідженні речових доказів був присутній, зміг потрогати там. Всі ці бірки перевірити…», — сказав обвинувачений.
Тому суд відклав речові докази до наступного засідання. Хоча вони вже лежали на столі прокурорки: сейф-пакети з грошима і окремо в кульку машинка для підрахунку готівки.
Натомість у суді відтворили відеозапис від 4 листопада 2021-го, коли Чаус зі своїми захисниками та детективами НАБУ брав участь в огляді вулиці Гаражної, поблизу своєї дачі.
На клопотання захисту оглядалося місце, де 5 років тому вилучили банку з 80 тисячами доларів.
На відео Чаус у шоломі та бронежилеті, як його одягали ще деякий час після повернення в Україну з міркувань безпеки.
«Це лівий берег [Києва], озеро Малинівка. Там Чауса дачна ділянка», — коментує запис Аліна Жовницька.
Видно як детектив палкою копирсається у траві під парканом, шукаючи місце, де була закопана банка.
«Ви бачите чотири цеглини, під якими заховано пакет чорного кольору…», — детектив НАБУ на вулиці поруч відтворює на ноутбуці відеозапис 2016 року.
Сам Чаус каже, що повторний огляд проводився, щоб встановити місце вилучення банки, оскільки із первинного відео, яке записувалося вночі, це начебто незрозуміло.
Також Чаус поцікавився у суддів, чи можливо буде в наступному засіданні розкласти всі вилучені з банками доларові купюри на столах і сфотографувати. Попередньо судді не заперечували.
У наступних засіданнях ще мають дослідити записи негласних (слідчих) розшукових дій за участі Чауса.
Нагадаємо, що 1 лютого Вищий антикорупційний суд змінив екссудді Миколі Чаусу запобіжний захід із нічного домашнього арешту на заставу в 717 тисяч 900 гривень застави.
Колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус обвинувачується в отриманні 150 тисяч доларів неправомірної вигоди, які зберігав у двох банках в машині і поблизу дачної ділянки. Підозру йому повідомили ще у 2016 році, але суддя зник і перебував у розшуку. Згодом він з’явився на території Молдови, куди в’їхав за чужими документами. Почався тривалий процес екстрадиції і одночасно Чаус просив про політичний притулок.
За 5 років екстрадиція так і не завершилася. Але Чауса знайшли у Вінницькій області і тоді він звернувся до СБУ, заявивши, що став жертвою викрадення спочатку в 2016-му і тепер у 2021 році. Служба безпеки почала розслідувати викрадення Чауса і взяла екссуддю під охорону.
Чаусу загрожує від 8 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Читайте також