У ВАКС продовжують слухати справу про підкуп Якубовського

Вищий антикорупційний суд продовжує розгляд справи за обвинуваченням громадянина Молдови Сергія Неруха, звинуваченого у передачі $75 тисяч прокурору Максиму Якубовському.

Про це повідомляє «Судовий репортер»

Адвокат Замковенко на початку засідання заявив, що минулого разу суд виніс ухвалу, якою втрутився у його та сина адвокатську діяльність.

Мається на увазі ухвала від 21 вересня, в якій суд констатував, що обвинувачений Нерух порушив обов’язки щодо явки у засідання внаслідок отриманих юридичних порад від своїх захисників у період карантину на території України, а раніше сумлінно відвідував усі судові засідання.

Колегія суддів прийшла до висновку, не було причин, чому захисники не могли прибути в засідання. А посилання на запроваджений карантин у державі є нещирістю. Суд з’ясував, що під час карантину адвокати інші суди відвідували.

«Ви висловилися, що ми непрофесійно здійснюєм захист, неправильно консультуєм нашого клієнта… Зараз ця ухвала знаходиться на розгляді в раді адвокатів Київської області і там можуть прийняти рішення… Там такі факти написані на три листи. Коли я читав, у мене волосся піднімалося…», – обурювався Замковенко, який сам є колишнім суддею і головою Печерського суду (до липня 2001 р.).

Суддя Шкодін відповів, що це питання вже буде вирішувати Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури і запропонував повернутися до дослідження доказів.

У суді демонстрували відеозапис зустрічі у ресторані Неруха з військовим прокурором Якубовським, який є заявником у справі.

Прокурор Подгорець сказав, що обговорювалось питання неправомірної вигоди і вона була передана, і сам Нерух у розмові підтверджував, що там було $75 тисяч.

Домовленість полягала в тому, що Якубовський забезпечить зняття арешту з корабля, що перевозив соду з окупованого Криму. Щоб Якубовський міг підтвердити документально, що він свою частину домовленостей виконав, були виготовлені фальшиві судові рішення.

Адвокат Замковенко вважає, що незрозуміло, хто, що і кому передав. «Тільки слова були на записі «75», на що у відповідь Нерух сказав «угу». Не було видно на записі, що саме $75 тисяч були покладені в папку. По-друге, пішов Якубовський, який нібито забрав ці кошти, і сів в машину і дальше не було видно, може, в дорозі хтось положив у папку ті кошти… Не Нерух просив про щось Якубовського, а Якубовський: «Чого прийшли? Давайте-давайте», підбурював, щоб він передав ці кошти…», – говорив захисник.

Далі показали відео ще з іншого ракурсу.

– Папка дійсно передавалася Неруху і він в неї поклав, як потім виявилося грошові кошти…, – прокоментував прокурор.

– Сторона захисту говорить, що не вбачає, що взагалі була передача…, – зауважив головуючий суддя.

– Підтверджено… що корабельник ще не додав… з контексту зрозуміло, що передається і за що.

– Якраз і питання. У протоколі: «Корабєльнік ще не додав». А що це дві особи?

– Я так розумію, що Нерух збирав гроші не тільки особисто свої, а збирав із судноволодільця, в тому числі.

– Питання, чи проводились слідчі дії щодо судноволодільця? – запитав суддя.

– Щодо судноволодільця не проводились. Де було достатньо доказів – там і було прийняте відповідне процесуальне рішення, – відповів прокурор.

___

У наступне засідання має прибути спеціаліст, щоб допомогти відтворити ще три карти пам’яті, також будуть досліджуватися речові докази, а саме гроші.

Нагадаємо, що у 2016 році був арештований корабель із 3 тисячами тонн соди з Кримського содового заводу Фірташа. Судно «Sky Moon» під прапором Танзанії везло товар із окупованого Криму до Молдови начебто з порушеннями правил в’їзду і митного контролю. Корабель і вантаж арештували. Власник соди Нерух начебто намагався вирішити питання скасування арешту і запропонував 75 тисяч доларів військовому прокурору Якубовському. Прокурор написав рапорт і чоловіка затримали. Нерух вину не визнає.

Капітан судна, яке везло соду, обвинувачувався у систематичному порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

У червні 2019 року капітан був виправданий, тому що повідомлення про підозру, обвинувальний акт і клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою були неякісно перекладені на арабську – за допомогою програми «google-перекладач». У липні 2020 апеляційний суд підтвердив це рішення.

Прокурор Якубовський, який був заявником у справі про пропозицію хабара, у 2020 році став заступником генпрокурора Венедіктової.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *