Вищий антикорупційний суд ухвалив проводити закрите засідання щодо колишньої керівниці організаційно-розподільного департаменту Державної фіскальної служби Олени Мазурової.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Суд виділи матеріали щодо Мазурової із загальної справи щодо імовірної спроби керівників НАБУ та САП за 5 млн доларів. Гроші призначалися за за закриття справи проти колишнього міністра екології Миколи Злочевського.
7 червня у підготовчому засіданні щодо трьох обвинувачених з’ясувалося, що Мазурова хоче укласти угоду з прокурором про визнання винуватості, тому просить виділити матеріали щодо неї і розглянути окремо.
Інші двоє обвинувачених — колишній перший засзаступник начальника Головного управління Державної податкової служби в місті Києві Микола Ільяшенко і адвокат Андрій Кіча, який раніше працював у компанії Burisma Злочевського.
Вони та їх захисники категорично заперечували, казали, що позиція Мазурової стала несподіванкою. Наразі Ільяшенко та Кіча не висловлювалися, що визнають провину і т.п. Однак показання Мазурової тепер можуть бути використані проти них.
У засідання 16 червня щодо Мазурової з’явився зі своїм адвокатом обвинувачений Кіча, який проходить у загальній справі. Він подав клопотання, щоб його залучили до участі в справі Мазурової.
Однак суд відмовив йому, але дозволив якийсь час залишатися в залі в якості слухача.
Адвокат Мазурової одразу заявив клопотання про закрите засідання.
«У нас є дві підстави. Перше — запобігти розголошенню відомостей про особисте життя моєї клієнтки, обставини, що принижують гідність особи. Друге — надані медичні документи, про хворобу членів сім’ї моєї підзахисної. Дійсно, серйозні хвороби сина. Ми б не хотіли, щоб ця інформація була розголошена. В залі судового засідання знаходиться журналіст і адвокати… Ми б не хотіли, щоб цю інформацію знала вся країна. Це буде впливати на безпеку моєї клієнтки… Що принижує гідність особи — я надав виписки зі ЗМІ: “впала під НАБУ”, “до стінки прижали”. Таке пишуть журналісти. Дійсно, принижує честь та гідність. Узнавши факти, які будуть досліджуватися, і медичні документи про сім’ю Мазурової, що журналісти далі напишуть, я можу тільки уявляти. Також підстава — забезпечення безпеки… Учасники судового процесу не погоджуються, присутні в залі судового засідання і будуть розголошувати дану інформацію… Це буде порушення права на захист. Суд буде розглядати обставини угоди… Після публікацій і висловів захисників в тому судовому засіданні під час виділення провадження, моя клієнтка уважніше стала дивитись до своєї безпеки», – пояснював адвокат Сергій Титаренко.
Прокурор Андрій Перов підтримав ідею закритого засідання, але з інших обставин – задля нерозголошення таємниці слідства, коли буде йтися про обставини співпраці Мазурової з правоохоронними органами. Зокрема, в засідання прибув чоловік (імовірно, детектив НАБУ), якого мають опитати перед затвердженням угоди.
Судді переглянули текст угоди, яку Мазурова уклала з прокурором. Її зміст публічно не розголошувався. Ознайомившись, головуючий суддя Маслов пояснив, що є підстави для повністю закритого засідання саме з міркувань безпеки, оскільки йдеться про обвинувачення.
Нагадаємо, що 12 червня 2020 року були затримані перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в м.Києві Микола Ільяшенко, адвокат Андрій Кіча, який раніше працював у компанії Burisma Злочевського, і колишня співробітниця податкової Олена Мазурова.
За версією слідства, всі троє були довіреними особами ексміністра екології Миколи Злочевського і сприяли йому у передачі 5 млн доларів за закриття справи керівнику антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому і керівнику НАБУ Артему Ситнику. Ще мільйон учасники оборудки нібито мали розподілити між собою.
Посередником у передачі коштів Холодницькому був Євген Шевченко, залегендований під Романа Харченка, відомий своєю неодноразовою роллю викривача у корупційних справах. Шевченко звернувся у правоохоронні органи і діяв надалі з їх відома з метою викриття злочину.
Сам Злочевський, за останньою інформацією, перебуває за кордоном і поки не досяжний для українського правосуддя.
Йшлося про закриття провадження №42014000000001590 щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, який виділявся «Реал-банку», підконтрольному Сергію Курченку, де підозрюваним також є Злочевський.