Одна з фігурантів справи про $5 мільйонний підкуп Холодницького іде на угоду

Колишня співробітниця податкової Олена Мазурова досягла згоди з прокурором антикорупційної прокуратури про укладення угоди про визнання винуватості у справі про спробу підкупу колишнього керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із підготовчого засідання.

До суду надійшло клопотання виділити матеріали щодо Мазурової в окреме провадження, щоб суд затвердив угоду.

Прокурор Андрій Перов підтвердив таку подію.

Клопотання щодо Мазурової надійшло до суду ще 21 травня, але решта учасників про це не знали.

Двоє інших обвинувачених та їх адвокати висловили здивування і назвали це несподіванкою та просили перерву, щоб ознайомитися з клопотанням і виробити позицію.

Після 15 хвилин перерви адвокати просили відкласти засідання, пояснюючи, що потребують більше часу. Інші обвинувачені та їх захисники говорили, що виділення матеріалів щодо Мазурової матиме серйозні наслідки для справи. Невідомо, в якому обсязі вона визнає вину.

На стадії досудового слідства Мазурова вину не визнавала і не давала жодних показань. Інші обвинувачені хотіли, щоб Мазурова виступила із вступним словом саме в цій справі і пояснила свою позицію.

Адвокат обвинуваченої Сергій Титаренко пояснював, що це неможливо. Угода має розглядатися окремо з урахуванням у тому числі безпеки Мазурової та прав інших учасників процесу.

Судді після виходу з нарадчої ухвалили справу Мазурової виділити. Тепер її угоду з прокурором затверджуватиме інша колегія суддів, яку визначить система авторозподілу. Умови цієї угоди поки що не розголошуються.

За ч.4 ст.369 ККУ обвинуваченій загрожувало від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Йшлося про передачу неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, або скоєння цих злочинів організованою групою осіб.

Після затвердження угоди Мазурова може стати свідком у цій основній справі щодо інших двох обвинувачених.

Раніше Мазурова обіймала посаду керівника організаційно-розподільного департаменту Державної фіскальної служби.

Нагадаємо, що 12 червня 2020 року були затримані перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в м.Києві Микола Ільяшенко, адвокат Андрій Кіча, який раніше працював у компанії Burisma Злочевського, і колишня співробітниця податкової Олена Мазурова.

За версією слідства, всі троє були довіреними особами ексміністра екології Миколи Злочевського і сприяли йому у передачі 5 млн доларів за закриття справи керівнику антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Ще мільйон учасники оборудки нібито мали розподілити між собою.

Посередником у передачі коштів Холодницькому був Євген Шевченко, залегендований під Романа Харченка, відомий своєю неодноразовою роллю викривача у корупційних справах. Шевченко звернувся у правоохоронні органи і діяв надалі з їх відома з метою викриття злочину.

Сам Злочевський, за останньою інформацією, перебуває за кордоном і поки не досяжний для українського правосуддя.

Йшлося про закриття провадження №42014000000001590 щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, який виділявся «Реал-банку», підконтрольному Сергію Курченку, де підозрюваним також є Злочевський.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *