Як прокурор Мазурик і сбушник Парасочка залучили «лівого» заявника

Заяву проти службових осіб АТ «Банк Альянс» правоохоронці склали від імені уродженця Закарпатської області, який про кримінальну справу нічого не знав.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу про обрання запобіжного заходу старшому оперуповноваженому 1 сектору 3 відділу 1 управління ГУ КЗЕ Служби безпеки України Андрію Парасочці.

Працівник СБУ 24 квітня 2020 отримав окрему конфіденційну інформацію про громадянина України, від імені якого буде подано заяву. Він склав на комп’ютері заяву про нібито вчинення злочину службовими особами АТ «Банк Альянс» і обізнаність у цьому заявника.

У дійсності заявник про інформацію, яка містилася у тексті заяви, не обізнаний, заяву про вчинення злочину не складав та не підписував, до правоохоронних органів самостійно або через інших осіб не подавав.

Пізніше співробітник СБУ також начебто підробив протокол допиту потерпілого та підписався замість нього.

У мессенджері «WhatsApp» виявлено переписку про узгодження між Парасочкою та Мазуриком змісту заяви про вчинення злочину від імені цього чоловіка, яка стала підставою для внесення відомостей до ЄРДР.

Чоловіка, якого записали в заявники, відшукали і допитали слідчі ДБР. Він розповів що освіти у сфері банківської та фінансової діяльності не має із положеннями закону про банки не знайомий, у фінансових установах ніколи не працював. Мазури та Парасочку чоловік не впізнав. Будь-які працівники прокуратури України йому не відомі. Спілкувався лише з дільничним офіцером поліції та слідчим поліції біля станції метро «Чернігівська» більше 6 місяців тому. Про таку установу, як «Банк Альянс» нічого не знає. Жодних заяв про вчинення злочину у квітні-травні цього року чоловік стверджує, що не писав.

Чоловік не перебував у зоні обслуговування базових станцій операторів мобільного зв’язку, які обслуговують територію за місцем знаходження Київської місцевої прокуратури № 6 та Печерського УП ГУНП у м. Києві. Натомість у межах зони обслуговування цих станцій перебували Парасочка та Мазурик.

Почеркознавча експертиза показала, що підпис від імені заявника у заяві про вчинення злочину виконано не ним, а працівником СБУ.

Нагадаємо, що прокурор Мазурик був затриманий на гарячому – у момент одержання 100 тисяч доларів за закриття справи проти посадових осіб та членів правління АТ «Банк Альянс» і подальше вирішення будь-яких проблем із правоохоронними органами. Дії Мазурика кваліфікують як шахрайство, службове підроблення і неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

На початку літа в Києві прошуміла новина про затримання прокурора із $100 тис хабара. На гарячому попався Святослав Мазурик із Київської місцевої прокуратури №6 – Печерського району.

За версією слідства, справу проти банку сфальсифікували самі правоохоронці в корупційних цілях. Дії Мазурика кваліфікують як шахрайство, службове підроблення і неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

27 серпня Офіс генпрокурора також повідомив про ще одного підозрюваного у цій справі – співробітника одного з головних управлінь СБУ, йому інкримінують те саме, що Мазурику.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *