Екс-суддя розповів, як псевдочиновник Адміністрації Президента хотів грошей за його призначення

2 березня Подільський суд заслухав показання потерпілого у справі за обвинуваченням Миколи Ільніцького, який начебто хотів отримати неправомірну винагороду, прикидаючись співробітником Адміністрації Президента.

Потерпілим є екс-суддя Голосіївського суду Києва Олександр Білик. Він стверджує, що Ільніцький пропонував за гроші посприяти у призначенні його на посаду судді безстроково.
 
Білик повідомив суду, що зараз тимчасово не працює і проживає в гуртожитку.
 
«У 2016 році в серпні мені на мобільний зателефонувала невідома особа, представилась працівником Адміністрації Президента і запропонувала мені зустрітись. Зустіч була призначена біля готелю «Київ»… Приїхав на цю зустріч. Вийшов обвинувачений, представився помічником голови Адміністрації Президента України і запропонував мені за грошову винагороду пройти Вищу кваліфікаційну комісію та отримати призначення на посаду судді пожиттєво від Верховної Ради України. Назвав суму, що це буде 30 тисяч доларів та 500 доларів працівникам СБУ для проходження спеціальної перевірки. Я сказав, що мені потрібно подумати, після чого звернувся до правоохоронних органів, де написав заяву. З Ільніцьким ми зустрічалися три чи чотири рази. Наступного разу ми зустрічалися біля входу до Адміністрації Президента, де Ільніцький повідомив, що кошти йому потрібно передати якнайшвидше, оскільки засідання Вищої кваліфікаційної комісії призначено на 13 чи на 14 вересня і воно було одним із останніх і якщо я не вспію передати 30,5 тис доларів, то він мені не зможе допомогти. Ільніцький весь час був одягнутий в костюми, зі значком на костюмі, де написано… Не пам’ятаю, чи «Адміністрація Президента», чи щось інше… Він виходив, то з під’їздів Адміністрації Президента, то з під’їздів комітетів Верховної Ради і казав, що він спілкується по моєму питанню, хоче мені допомогти, але мені потрібно його віддячити», – розповів колишній суддя.

На одній із зустрічей Ільніцький надав йому пакет документів для спецперевірки, які треба було заповнити, – особова справа, декларація і фотокартки. 
 
У вересні 2016-го було проведено контрольовані передачі Ільніцькому $500 і $30 тис, після другого разу його затримали.
 
Затримання Ільніцького
Грошові кошти екс-суддя взяв у Служби безпеки України. За його словами, сам він таких грошей не має.
 
Білик стверджував, що не знає, звідки Ільніцький взяв його телефон, і бачив його перший раз.
 
Адвокат Микола Хахула запитував, чому Білик погодився на пропозицію Ільніцького вирішити питання. А Білик відповів, що просто приїхав на зустріч, на пропозицію не погоджувався, а сказав, що подумає і звернувся до правоохоронних органів. «Я був впевнений на 100%, що ця людина – представник Адміністрації Президента», – сказав він.
 
За словами потерпілого, він остерігався, що в разі відмови Ільніцький створить йому перешкоди у призначенні суддею. На той момент у ВККС була скарга на нього і розгляд двічі відкладався. 
 
«Людина не являється… ніким вообще! А ходе по людям і вимагає гроші. Не хоче працювати. Не хоче заробляти чесно на життя», – емоційно розповідав він. Білик стверджує, що зазнав моральних страждань.

«Ільніцький сказав, що він гроші передасть якимсь народним депутатам, сказав, що в мене (в Ільніцького – ред.) буде зустріч з головою Адміністрації Президента України Райніним. Ця зустріч повинна була відбутися 13 вересня», – згадав Білик.
 
За словами Білика, прізвищ, кому мали бути передані гроші, Ільніцький не називав. Також він пригадав, що при першій зустрічі обвинувачений показав посвідчення, нібито від Адміністрації Президента, але потерпілий його не роздивився. Також у розмові Ільніцький називав прізвище голови Вищої кваліфкомісії Козьякова, але чи говорив про передачу йому грошей, Білик не пам’ятає.
 
У матеріалах справи є відеозаписи зустрічей, які суд має переглянути у майбутніх засіданнях.
 
Сам Ільніцький сказав, що не має запитань до Білика.
 
Суддя Отвіновський запитав, чому питання призначення на посаду безстроково вирішувалось з АП, якщо за це голосує Верховна Рада. «Я знав… Але ж Ви бачите, що проходить в державі», – відреагував Білик.

Окрім потерпілого, прокурор хоче допитати ще 18 свідків, серед яких поняті і співробітники СБУ.
 
У вересні 2016 ВККС ухвалила рішення на користь Білика. Але у 2017-му Вища рада правосуддя відмовилась вносити Президентові кандидатуру Білика щодо призначення на посаду судді безстроково. Члени ВРП засумнівалися у його доброчесності і професійній етиці, оскільки в січні 2014 цей суддя позбавив водійських прав 9 учасників «Автомайдану».

Як відомо, екс-слідчого прокуратури Київської області Олексія Павленка, який розслідував справу Миколи Ільніцького, звинувачують, що він із адвокатом Олексієм Боженком нібито запропонували Ільніцькому вплинути на прокурора, щоб він у суді змінив кваліфікацію обвинувачення з шахрайства в особливо великих розмірах (ч.4 ст.190 КК) на зловживання впливом (ст. 369-2 КК). За статтею шахрайство йому загрожувало від 5 до 12 років позбавлення волі, а за зловживання впливом – від 2 до 5.

За такі послуги слідчий і адвокат начебто хотіли отримати $50 тис. Але дочка вже раніше судимого Ільніцького звернулася в Національне антикорупційне бюро. Боженка затримали після передачі грошей. Тепер за зловживання впливом (ст. 369-2 КК) судять Павленка та Боженка. Причетності інших співробітників прокуратури НАБУ поки що не встановило.

Справи Ільніцького, Павленка і Боженка слухає Подільський суд.

Судді Отвіновський і Зубець входять у колегії по обох справах.

У 2013 році Ільніцький вже був засуджений на 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. В лютому 2016 він вийшов на свободу, скориставшись «законом Савченко».

Згідно з вироком суду, у 2005-2010 рр., представляючись співробітником президентської адміністрації він зібрав з людей 1,4 млн доларів.


Більше про цю історію – ДІЛОК ІЗ ВУЛИЦІ БАНКОВОЇ

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *