Юрист Олег Мірошніченко, який визнаний потерпілим у справі проти екснардепа Максима Микитася, можливо, раніше засуджувався до тюремного ув’язнення.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на трансляцію засідання з обрання запобіжного заходу Микитасю.
Адвокат Євген Грушовець клопотав про витребування у прокурора інформації про судимості Мірошніченка.
Суддя Наталія Аббасова у клопотанні відмовила.
На порталі «Судова влада» є дані про засудження Мірошніченка (громадянина з таким же ПІБ, яку потерпілого) у 2014 році за розбій ще з двома особами – деяким Сергієм Зубченком та Ігорем Ізмайловим. Адвокат припустив, що це той самий Мірошніченко.
У вироку суду 2014 року про чоловіка написано, що він працює технічним адміністратором салону краси «Студія 55». У 2003 його вже засуджували за незаконне поводження зі зброєю до 8 років позбавлення волі. Але після змін, внесених ухвалою Верховного Суду України від 29.09.2005 року, звільнили.
У листопаді 2009 Мірошніченко та двоє його спільників нібито напали на чоловіка з жінкою, які виходили з офісу нотаріуса після продажу будинку і купівлі квартири та мали при собі 65 тис. євро і 277 тис. доларів. У потерпілих стріляли з пістолета, жінку поранили в щоку і забрали сумку з грошима.
У 2014 році Печерський суд Києва визнавав Мірошніченка винним у розбої і призначав 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Але за законом про амністію у 2014 році повністю звільнив від будь-якого покарання. До винесення вироку чоловік провів під вартою майже 5 років.
Апеляційний суд 4 вересня 2015 вирок скасував і призначив новий судовий розгляд в першій інстанції. Апеляція вказала на те, що обвинувальний акт взагалі не містить формулювання обвинувачення. Зазначені лише фактичні обставини, які слідчий орган вважає встановленими, та можлива правова кваліфікація дій осіб, яким висувалась підозра.
У січні 2016 Печерський суд з тих самих причин повернув прокурору обвинувальний акт.
Більше до суду ця справа не надходила.
29 грудня 2020 Національна поліція повідомила, що підозрює екскерівника компанії «Укрбуд» Максима Микитася в організації викрадення людини.
Йшлося начебто про викрадення юриста фірми (Мірошніченко відомий як працівник АО «Кириченко і партнери»), що надавала послуги Микитасю та його компанії. Виконавці виманили потерпілого на зустріч і підсіли в його машину та змусили написати боргову розписку на 800 тисяч доларів США.
Через кілька годин поліцейські затримали чотирьох виконавців та звільнили заручника.
Сам Микитась заперечує, що Мірошніченко надавав йому якісь послуги і каже що до викрадення не причетний.
Микитась також є підозрюваним у справі НАБУ про закупівлі квартир для Нацгвардії у компанії «Укрбуд». Раніше він пішов на угоду зі слідством і заплатив у бюджет 50 млн грн від загальної суми збитків у 81,64 млн грн.
Крім того, Микитась дав показання проти колишнього топменеджера «Укрбуду» Олега Татарова, який у 2020 став заступником керівника Офісу президента.
Національне антикорупційне бюро висловило занепокоєння діями поліції щодо Микитася як викривача Татарова.
Станом на 21 годину вечора 30 грудня у Шевченківському суді Києва тривало засідання з обрання Микитасю запобіжного заходу. О 21.22 суддя Аббасова визнала неможливим продовжувати засідання, оскільки адвокати заявили їй відвід. Захист мотивував відвід, зокрема, тим, що нібито порушено порядок авторозподілу справи, також суддя Аббасова не задовольнила жодного їх клопотання, не дала часу на ознайомлення з матеріалами.
Заяву про відвід Аббасової будуть розглядати вранці 31 грудня, приблизно о 9 годині в тому ж залі суду.