Двох колишніх слідчих ДПІ у Деснянському районі Києва та їх пособника визнали винними в отриманні 250 тис. грн неправомірної вигоди.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 18 червня.
У 2014 році податкова провела позапланову перевірку фізособи-підприємця і нарахувала штрафні санкції за несвоєчасну сплату єдиного внеску. Згодом Окружний адмінсуд визнав перевірку податківців незаконною. Але ДПІ у Деснянському районі завела кримінальну справу щодо підприємця за ознаками ухилення від сплати податків на 1,3 млн грн. І під час розслідування у слідчих виник задум отримати від підприємиці та її чоловіка неправомірну вигоду.
Як стверджували свідки, слідчі почали психологічно тиснути та погрожувати, зокрема вилученням їх особистого майна. Так, одного разу на допит викликали чоловіка підприємиці і погрожували кримінальним переслідуванням їх сім’ї та перевіркою всіх контрагентів, з якими вони мали відносини. Водночас, слідчий повідомив, що з ним та «їх організацією» краще не сваритись, а домовлятись «по доброму», після чого взяв зі столу аркуш паперу, на якому написав «закриття кримінального провадження в 1-му кварталі 2015 року – 250 тисяч»(гривень). Коли на обумовлену дату чоловік підприємиці з грошима не прийшов слідчий почав викликати телефоном їх контрагентів на допити. Після цього чоловік подзвонив і погодився дати гроші, але просив перенести зустріч на іншу дату.
До отримання коштів слідчі податкової залучили свого знайомого, якому пообіцяли частину від суми. Цей чоловік у 2013 за наркотики був засуджений до 6 років в’язниці, але у 2014 звільнений за амністією.
Передача коштів відбулася в салоні машини на стоянці поблизу «Променада центру» в Києві по вул. Овруцькій, 18. Одразу після цього посередник був затриманий.
В суді податківці вину не визнали і розповідали, що підприємиця відмовилася надавати показання, водночас виявилося, що одним із її контрагентів є власний чоловік. За їх версією, вони послали свого знайомого забрати не гроші, а документи щодо фінансово-господарських відносин між подружжям ФОПів.
Однак суд вирішив, що вина податківців та їх пособника повністю доводиться зібраними доказами. Зокрема, НСРД зафіксована зустріч у кабінеті податківця, де той підтверджує, що треба передати всю суму хабара за закриття справи. Також в якості доказів були записи телефонних розмов.
Колишнім податківцям суд призначив по 5 років і 6 місяців позбавлення волі, а їх пособнику – 5 років. До всіх трьох суд застосував конфіскацію майна.