Для Труханова хочуть 12 років в’язниці

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури запропонували для мера Одеси Геннадія Трухнова 12 років позбавлення волі.

Про це стало відомо у засіданні Малиновського суду Одеси 25 червня, яке транслюється на Youtube-каналі «Судова влада України».

Труханова та ще 7 осіб звинувачують у заволодінні 92 млн грн з міського бюджету Одеси під час придбання приміщення для мерії.

Прокурор просив врахувати невизнання вини і несприяння у розслідуванні справи, невідшкодування коштів. Тому для всіх вимагають покарання у виді позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Найсуворіше Труханову – 12 років з конфіскацією всього майна, заступнику мера Вугельману – 11 років з конфіскацією; керівнику Департаменту комунальної власності м.Одеси Спектору – 10 років; заступнику керівника Департаменту комунальної власності Радіонову – 10 років; голові депутатської комісії з питань комунальної власності Шкрябаю – 10 років;  представнику британської компанії VALTON GROUP LP Кравченку – 11 років;  засновнику фірми «Девелопмент Еліт», що напряму продала міськраді приміщення, Загодіренку – 10 років; оцінювачу майна Богдановій – 7 років.

Суд попросили змінити запобіжні заходи і взяти обвинувачених під варту в залі суду.

Також прокурор хоче, щоб суд ліквідував компанію «Девелопмент Еліт» і конфіскував усе належне їй майно.

Зі слів прокурора, станом на жовтень 2016 технічний стан приміщення був далеким від ремонту класу «економ», як про це говорив депутатам на сесії Труханов. Приміщення перебувало у напівзруйнованому стані, були відсутні комунікації, вставлено лише вікна, відремонтовано фасад та покрівлю. Рішення про придбання приймалося міською радою за відсутності звіту про оцінку вартості об’єкта. Є підстави вважати, що такий звіт склали заднім числом, а оцінювач на об’єкт не виїздила. За новий офіс мерія заплатила 185 млн грн, але у справі є висновок КНДІСЕ, що його вартість щонайменше удвічі завищена.

У попередньому засіданні йшлося, що на ремонт нового приміщення витрачено 230 млн грн без меблів і оргтехніки, але, всупереч обіцянкам, усі чиновники не змогли там розміститися. Водночас є висновок, що за 230 млн можна було збудувати цілком нове приміщення.

Промови прокурорів завершено і почалися виступи сторони захисту. Суд відклав розгляд до 26 червня.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *