Нардепу Святашу втретє заборонили виїзд за кордон через борги у 8,5 мільйонів

Печерський суд тимчасово заборонив Дмитру Святашу перетинати державний кордон України до стягнення з нього заборгованості на користь ПАТ «Укрсиббанк».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 18 червня.

Йдеться про борг у 467 тис. доларів за договором з банком від 2005 року і 450 тис. євро за договором 2008 року. Загалом в гривневому еквіваленті близько 8,5 млн грн.

Йдеться про примусове виконання рішення Дзержинсього районного суду м. Харкова про стягнення цих коштів. Банк судився з народним депутатом з 2013 року. В ухвалі написано, що Святаш добровільно борг не повертає і рішення не виконує. 14 грудня 2017 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та боржнику встановлено строк для добровільного виконання рішення суду протягом 5 робочих  днів. Держвиконавець наклав арешт на майно Святаша у межах суми стягнення. У березні 2018 року до Управління справами Верховної Ради України надіслана постанова про звернення стягнення на заробітну плату Святаша. 3 травня 2018 оголошено в розшук автомобіль Смарт (FORTWO), який належить боржнику.

Із декларацій про доходи вбачається, що нардеп володіє нерухомістю, має корпоративні права в компаніях і грошові активи. Зокрема, передав фізичній особі 28 млн грн. і отримав від іншої особи 5 млн грн. А тому має можливість виконати рішення суду, але не робить цього.

Як вважає суд, сума заборгованості є достатньою, щоб у Святаша виникло бажання залишити територію України. Тому суд ухвалив обмежити його у виїзді за кордон шляхом заборони на перетин державного кордону до стягнення з нього коштів.

Святаш є чинним народним депутатом і входить до групи «Партія «Відродження». За інформацією ЗМІ, суди раніше вже двічі обмежували його у виїзді за межі України через борги. Востаннє у травні 2018.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *