Суд залишив без змін вирок, яким екс-бухгалтерку Держпраці в Донецькій області засудили до 8 років і 6 місяців

Апеляційний суд залишив без змін вирок щодо колишнього головного бухгалтера-начальника відділу бухгалтерського обліку та фінансового забезпечення ГУ Держпраці в Донецькій області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 16 травня.

У лютому 2019 вироком Красноармійського міськрайонного суду Донецької області жінку засуджено до 8 років і 6 місяців позбавлення волі. Її визнали винною у привласненні коштів із зарплатного фонду, а також службовому підробленні і отриманні неправомірної вигоди.

За матеріалами справи, у 2015-2016 рр. обвинувачена працевлаштувала своїх знайомих до Головного управління Держпраці у Донецькій області. Далі робота ними не виконувалась, а бухгалтер начебто привласнювала нараховану їм зарплату, всього на суму 680 тис. грн. Зокрема, такими фіктивними працівниками значились зять і донька бухгалтерки.

Крім того, у 2016 році вона вимагала і отримала 3600 грн хабара за збільшення працівникам Управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці в Донецькій області відсотків премії під час нарахування зарплати.

Жінка просила її виправдати, не визнавала себе винною. Зокрема зазначала, що зник речовий доказ за епізодом про хабар.  Також вона вважає, що у справі немає доказів, що саме вона привласнила зарплати працівників, і що за все має відповідати перший керівник ГУ Держпраці в Донецькій області. Але суд встановив, що погодження документів на зарплату і надбавки працівникам входило саме в її повноваження.

Разом із колишнім бухгалтером були засуджені ще троє осіб, яких вона влаштувала на роботу. Двоє з них визнали вину повністю, одна – частково. Суд призначив їм умовне покарання і вироку вони не оскаржували.

Ці троє фіктивних працівників дали показання проти бухгалтерки, що саме вона запропонувала їм написати заяви про працевлаштування до Головного управління Держпраці в Донецькій області з метою отримання пенсійного стажу, при цьому не працювати, а лише отримувати зарплатню, якою мала розпоряджатись обвинувачена.

Програвши апеляцію, засуджена уже подала скаргу до Верховного суду.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *