За вихід на вулицю без паспорта продовжують штрафувати

Суди в різних регіонах України продовжують штрафувати людей на 17 тисяч гривень за появу без паспорта.

Про це повідомляє «Судовий репортер» на дані у реєстрі судових рішень.

Протягом липня було прийнято ще щонайменше 9 постанов суду першої інстанції, де людей штрафували на 17 тисяч гривень, коли ті не мали при собі паспорта і це розцінювалося як порушення правил карантину.

10-17 липня три такі рішення ухвалила суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Алла Сарай. Йшлося про осіб, яких застукали на вулиці без паспорта 12 квітня, 1 травня і 2 травня. Про інші порушення з боку цих людей не йдеться.

Три аналогічні рішення ухвалив Дарницький суд Києва (два суддя Алла Коренюк і одне суддя Олександр Домарєв). Тут у всіх трьох випадках поліція зазначала, що особи начебто були у стані алкогольного сп’яніння. Двох чоловіків спіймали 3 червня на зупинці міського транспорту і вони нібито висловлювалися нецензурною лайкою у бік перехожих та працівників поліції, кричали, порушували громадський порядок. Однак адмінпротоколи за хуліганство і перебування у нетверезому стані на них чомусь не складено, а тільки за порушення карантину – у вигляді відсутності при собі паспорта, і за це оштрафовано на 17 тисяч гривень. Один із порушників дав показання, що підійшов до зупинки громадського стану, бо побачив, що комусь було погано та поруч стояли працівники поліції. Оскільки він йшов без маски, то зацікавились і ним. Вину чоловік не оспорював. Суд вирішив, що саме через перебування у громадському місці без документів, що посвідчують особу, в діях чоловіка є склад адміністративного правопорушення за ст. 44-3 КУпАП, тобто порушення правил карантину. Третього порушника зловили 20 червня.

На 15 тисяч гривень жителя села Залізний порт оштрафувала суддя Голопристанського районного суду Херсонської області.

Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Антон Котляр аналогічно покарав чоловіка, який 26 червня був на вулиці без документів і також у нетверезому стані. Про алкогольне сп’яніння просто зазначається у рішенні, але інформації про притягнення до відповідальності саме за це порушення нема, тому людину знову ж таки покарали тільки через паспорт.

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Юрій Дзюбановський оштрафував чоловіка, який 1 липня вийшов на вулицю без паспорта. Про інші порушення, які могли б бути приводом для перевірки документів поліцією, у рішенні не вказується.

Поліція складала на людей протоколи за порушення постанови уряду №211 від 11 березня 2020 року, що на період карантину заборонено перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Згодом уряд роз’яснив, що наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також дасть можливість застосувати адміністративну відповідальність до порушників карантину.

На практиці це обернулося можливими адмінпротоколами і штрафами для всіх без винятку. У червні цього року фіксувалося, що в Україні вже було близько 30 таких рішень, коли штрафували на 17 тисяч гривень за появу на вулиці без паспорта.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *