Тернопільський міськрайонний суд визнав громадянку винною у поширенні матеріалів, які виправдують збройну агресію РФ і тимчасову окупацію частини території України.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 27 лютого.
Йдеться про корінну мешканку міста Почаєва, яка проживає з чоловіком та матірʼю.
Одного разу жінка створила створила особисту сторінку (аккаунт) за назвою, яка відповідає прізвищу та імені її чоловіка, що є засобом масової інформації.
Із 22 березня по 9 квітня 2022 року зі свого телефону, користуючись цією Facebook-сторінкою, жінка репостила російські пропагадистські відеоролики.
Серед іншого в цих відео йшлося про те, що Путін захищає громадян РФ від блоку НАТО і жителів Донбасу. У 2014-му Україна начебто ворглася у Донецьк і Луганськ і 8 років обстрілювала там цивільне населення. «…Эту войну 8 лет назад начала Украина», «там много нацистов». «буквально нацисты со свастиками и вооружением, присланным США», — йшлося у цих матеріалах.
Активність обвинуваченої, а саме допис в одній із груп, привернула увагу іншої користувачки Фейсбуку. Свідок критично коментувала такі дописи. Останній допис стосувався зброї, а саме повернення її в бік Європи, тобто, що потрібно стріляти в бік Європи. Багато було дописів за «русский мир». Свідок у коментарях пообіцяла автору, що звернеться до СБУ і ним займуться. У подальшому жінка дійсно це зробила.
Співробітники СБУ знайшли Facebook-сторінку сторінку, підписану чоловічим іменем, де на аватарці, ймовірно, зображений персонаж із мультфільму, а саме старший чоловік із ковбойським капелюхом та жовтими вусами. На обкладинці профілю міститься фото храму Почаївської Свято-Успенської лаври.
Чоловік обвинуваченої розповів суду, що одного разу до них додому приїхали представники тероборони, які почали проводити обшук. Дружина у звʼязку з цим викликала поліцію. Потім стало відомо, що причиною обшуків є те, що дружина поширювала щось у Фейсбуці. Свідок пояснив, що його жінка зареєсрувалась у соцмережі під його іменем, щоб привернути увагу Пенсійного фонду. На цій сторінці було розміщене відео, які він намагався отримати пільгову пенсію. Особисто свідок інтернетом не користується і не вміє, має кнопковий мобільний телефон.
У судовому засіданні жінка не визнала вину і назвала звинувачення голослівними, оскільки вона не є автором роликів. Відео поширювала, не маючи злого умислу. Дані матеріали вона вважає лише думкою їх авторів, а кожен в Україні має свою думку. Дані відеоролики й надалі перебувають в Інтернет просторі, не є видаленими, а отже не несуть загрози. Вона, обвинувачена, не є політичною особою, а тому, вважає, що має право висловлювати свою субʼєктивну думку стосовно ситуації у країні.
Обвинувачена підтвердила, що зареєстрована в Фейсбуці під імене свого чоловіка, який інтернетом не користується взагалі. Хто міг поширювати вона відео не знає. Вона перепоширювала різні відео і політичні, і не політичні, робила це для обговорення. Не пригадує, які конкретно відео репостила. Має 131 друга в мережі. Друзі коментували, одні підтримували, інші заперечували. Свої коментарі вона не пригадує.
Жінку визнали винною у засудили до 5 років позбавлення волі.