Буринський районний суд Сумської області визнав місцевого жителя винним у неодноразових пропозиціях неправомірної вигоди співробітникам поліції.
Про це повідомляє «Судовий репортер»із посиланням на вирок від 13 травня.
11 грудня 2022 року близько 22 год. 28 хв. патрульні зупинили автомобіль. У водія були ознаки алкогольного спʼяніння і йому запропонували пройти огляд на місці або в лікарні. Чоловік відмовився і натомість почав обіцяти інспекторам поліції гроші за нескладання протоколу про адмінправопорушення, але ті відмовилися.
Наступного дня близько 12 год. 36 хв. двоє інших поліціянтів, які заступили на чергування, зупинили ту саму машину і водій знову був пʼяний. Це підтвердив пристрій драгер, перевірку на якому чоловік згодився пройти, а, дізнавшись результати, знову почав говорити про хабар. Водія попереджали про кримінальну відповідальність і що ведеться відеозапис, але він продовжував пропонувати 2000 гривень.
У суді чоловік вину частково визнав. Він пояснив, що ввечері в стані сильного алкогольного спʼяніння, керуючи автомобілем, повертався додому. По дорозі його зупинили працівники поліції, але про що саме була розмова і як потім потрапив додому він начебто не памʼятає. Наступного ранку він прокинувся і не знайшов серед своїх документів посвідчення водія, замість якого був тимчасовий талон на право керування транспортними засобами. Щоб зʼясувати, що трапилось, він знову сів за кермо та поїхав до міської ради, де побачив автомобіль поліції. Підійшовши, він сказав поліцейським, що йому потрібні працівники, які чергували вчора, на що йому відповіли, що вони його самі знайдуть. Після цього він повернувся до своєї машини та поїхав у центр міста. Приблизно через 20 хв. на виїзді з міста Буринь його зупинили поліцейські, до яких він нещодавно підходив, та запропонували пройти огляд на стан спʼяніння, на що він погодився і було підтверджено, що він нетверезий. Щоб працівники поліції не складали на нього протокол про адміністративне правопорушення, він запропонував їм по 1000 грн. кожному. При цьому мав на увазі, що за ці кошти вони також вирішать ситуацію, яка мала місце напередодні, однак про це поліцейським не говорив. Обвинувачений переконував, що нібито не знав про кримінальну відповідальність за пропозицію хабара і що цього не можна робити.
У судовому засіданні дослідили записи з бодікамер поліції. Водій казав: «Що по чом? … Скільки? А може якось без суда? Ну я ж в себе в селі. Їду додому. По тисячі заплачу. По тисячі хватить? Ну ти пойми мене. Ну по косарю, тобі косарь і йому. Пойдьот? По тисячі. Ну більше нема». Його попереджали, що за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Але він продовжував і пропонував поїхати з ним до сестри по гроші.
Суд не отримав жодних доказів того, що під час першого епізоду чоловік не розумів своїх дій через сильне алкогольне спʼяніння. Із матеріалів справи видно, що при складанні адмінпротоколу чоловік вів себе адекватно, відповідав на запитання поліцейських, називав свої анкетні дані та усвідомлював, що його можуть позбавити права керувати транспортними засобами.
Чоловік не одружений, малолітніх та неповнолітніх дітей на утриманні не має, офіційно не працює, раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно. Його покарали 3 роками увʼязнення і штрафом у 17 тисяч гривень.