Бізнесмена Касьянова звинуватили у пособництві Шепелеву у викраденні Дядечка

Київський апеляційний суд скерував обвинувальний акт стосовно пособництва  в закінченому замаху на незаконне позбавлення волі, затримання і  притягнення до кримінальної відповідальності банкіра Сергія Дядечка за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 10 листопада.

За даними порталу «Судова влада» та інформаційної бази Київського апеляційного суду, обвинувачений – Касьянов Сергій Павлович.

Колишній нардеп Олександр Шепелев у 2016 році володів 16% КСГ банку сім’ї Касьянових. Крім того, зі ЗМІ і допиту банкіра Дядечка відомо, що Касьянов начебто є родичем Шепелева.

За версією обвинувачення,  Касьянов , будучи бенефіціаром швейцарської компанії «ICD Investment SA», перебував у дружніх та родинних стосунках з Шепелевим, знав, що правоохоронні органи України підозрюють Шепелева у вчиненні низки тяжких і особливо тяжких злочинів, у тому числі розкраданні коштів ПАТ «Родовід Банк» та замовленні умисного вбивства Дядечка. Приблизно у першій декаді квітня 2013 року підозрюваний, за версією слідства, начебто вступив у злочинну змову з Шепелевим, ще одним співучасником та іншими невстановленими особами для незаконного притягнення завідомо невинного Дядечка до кримінальної відповідальності на території Російської Федерації, його незаконного арешту та подальшого незаконного позбавлення волі. Це робилося, щоб перешкодити співпраці Дядечка з правоохоронними органами України, спрямованій на викриття злочинної діяльності Шепелева та його співучасників. За версією слідства, Касьянов мав забезпечити перерахування 1,2 млн доларів на рахунок підконтрольної співучаснику плану компанії «Triumpf Art Promotion LTD» для подальшої передачі коштів працівникам правоохоронних органів Російської Федерації, які повинні були з використанням реквізитів та фабули реально існуючої кримінальної справи штучно створити докази причетності Дядечка до особливо тяжкого злочину та прийняти незаконне рішення про притягнення його до кримінальної відповідальності з подальшим заочним взяттям під варту і оголошенням у міжнародний розшук задля затримання та екстрадиції на територію Російської Федерації.

Касьянов нібито надав вказівку службовим особам компанії «ICD Investment SA» укласти фіктивний кредитний договір з компанією «Triumpf Art Promotion LTD» на суму 1,5 млн доларів і 23.04.2013 року під видом надання кредиту забезпечив перерахування «ICD Investment SA» на рахунок компанії «Triumpf Art Promotion LTD» 1,2 млн доларів.

Однак злочини не закінчено з причин, що не залежали від волі організаторів, оскільки один із співучасників, зловживаючи довірою Шепелева, ввів його в оману з метою заволодіння коштами і не вчиняв будь-яких дій на виконання плану.

Справа ще влітку 2020 надійшла до Печерського суду Києва, але там не вдалося сформувати склад суду. Судді цього суду вже брали участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, тому їх повторна участь недопустима.

Адвокат наполягав на підсудності кримінального провадження Кіровському районному суду Дніпропетровська лише з огляду на те, що в час інкримінованих подій обвинувачений проживав та постійно перебував у місті Дніпро. Але місце скоєння злочину слідчими невстановлено і початково підсудність визначалася за Печерським районом столиці, а саме за місцем знаходження Головного слідчого управління Національної поліції, яка завершувало розслідування.

Апеляційний суд скерував справу до Дніпровського суду Києва.

Відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

7 серпня 2020 Деснянський суд Києва засудив Олександра Шепелева до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна за надання неправомірної вигоди конвоїру та втечу з-під варти.

Наразі це перший вирок Шепелеву. У Святошинському, Дарницькому, Києво-Святошинському і Шевченківському судах розглядаються також інші справи Шепелева щодо розтрати коштів «Родовід Банку», організації двох замахів на вбивство банкіра Дядечка, замовлення умисного вбивства банкіра Сергія Кириченка у 2003 році і  вбивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна.

З 2014 року Шепелев переховувався за кордоном, але в лютому 2018 його затримали в Київській області. Даючи показання у Деснянському суді, він повідомив, що кримінальне переслідування було, в тому числі помстою Януковича, коли Шепелев як нардеп проголосував за його відставку з посади прем’єр-міністра і не захотів дати показання проти Тимошенко у справі «Родовід Банку».

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *