Для незалежності суддів, які ухвалювали рішення щодо Насірова, ВРП хоче інформування про хід слідства, НАБУ подало скаргу

Верховний суд відкрив апеляційне оскарження за заявою Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 21 січня.

30 листопада 2018 року Верховний суд відмовив у відкритті провадження за позовом НАБУ до Вищої ради правосуддя.

У рішенні зазначено, що на Бюро покладено функції попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, а також запобігання вчиненню нових. НАБУ не наділено повноваженням на звернення до адміністративного суду з позовом про оскарження акту Вищої ради правосуддя. НАБУ подало апеляцію на ухвалу.

23 жовтня 2018 Вища рада правосуддя прийняла рішення «Про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів за повідомленням суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Григоровича П. О., Аблова Є. В., Смолія І. В., суддів Київського апеляційного адміністративного суду Пилипенко О. Є., Глущенко Я. Б., Шелест С. Б. про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя».

ВРП звернулася до Генпрокуратури щодо надання щомісяця інформації про розкриття та розслідування НАБУ злочину у кримінальному провадженні. НАБУ оскражує це рішення.

Одним із суддів Верховного суду є Олександр Прокопенко – батько детектива НАБУ Богдана Прокопенка. 21 грудня 2018 він взяв відвід у цій справі.

14 грудня 2017 Національне антикорупційне бюро за заявою народного депутата Андрія Журжія зареєструвало справу про винесення суддями Окружного адмінсуду Києва неправосудного рішення. Йшлося про суддів,  які задовольнили позов екс-голови ДФС Романа Насірова щодо наявності та відсутності владних повноважень із надання розстрочок і відстрочок податкового боргу. У рамках цієї справи детективи отримали доступ до документів суду.

Про кримінальне провадження стало відомо у березні 2018-го, коли справу розглядав Київський адміністративний апеляційний суд. Насіров зробив заяву, що це також є втручанням у роботу суддів апеляційного суду, після чого провадження у справі було припинено, а судді обох інстанцій звернулись до Вищої ради правосуддя і генпрокурора про втручання в їх роботу.

3 квітня 2018 НАБУ занесло до ЄРДР дані про внесення неправдивих відомостей до автоматизованої системи документообігу суду – йшлося про порушення при авторозподілі справи Насірова. 5 квітня 2018 кримінальне провадження в частині ст.375 КК (винесення неправосудного рішення було закрито), а решту матеріалів об’єднано в одне провадження.

Однак розслідування щодо можливого неправосудного рішення було розпочато ще до оцінки цього рішення в суді апеляційної інстанції. Тому у Вищій раді правосуддя вбачають очевидний тиск на суддів.

Керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький і НАБУ повідомили про обов’язок правоохоронних органів вносити відомості до ЄРДР, що в цьому випадку відбулося за заявою нардепа Журжія, а не з власної ініціативи детективів.

Нагадаємо, що Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *