Ключовий свідок у справі «діамантових прокурорів» лікується у психіатричній лікарні

Голосіївський суд Києва 23 січня в черговий раз не зміг провести допит головного свідка обвинувачення у справі «діамантових прокурорів».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Йдеться про Валентина Рака. За матеріалами справи, у 2015 році він передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

У попередньому засіданні суд ухвалив застосувати до свідка привід. Привід до Рака застосували не вперше. Раніше це вже робили у березні 2018 року. Після цього 3 травня суд почав допит Рака. Він дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір засідання кілька разів поспіль не змогли провести. Тричі у справі не вдалося забезпечити склад суду. Останні три рази не з’являвся Рак.

23 січня 2019 свідок знову не прийшов.

Суддя Дмитро Валігура повідомив, що від дружини Рака надійшла копія довідки, що з 21 січня він перебуває на стаціонарному обстеженні та лікуванні у психіатричному відділенні лікарні.

Прокурор підкреслив, що все можливе для забезпечення явки до суду свідка було зроблено.

Після цього суд поставив питання зміни порядку дослідження доказів. Прокурори, адвокати і обвинувачені були проти.

Прокурор Яніс Сімонов запропонував відкласти засідання і з’ясувати, чи зможе свідок Рак наступного разу давати показання. У разі, якщо здоров’я свідка не покращиться, суд може змінити порядок і почати досліджувати письмові докази.

«Бажано дочекатись Рака психічно здоровим і з відповідним документом. Ця довідка багато що в тому, що він розказував міняє… Питання з’ясування обставин, як він туди потрапив, не входить в компетенцію суду. Це свідок обвинувачення. Сторона обвинувачення має не тільки забезпечити його явку, а ще й доводити, що слова свідка, допит… можна класти в основу будь-якого процесуального рішення», – прокоментував головуючий суддя Валігура.

Розгляд справи відкладено до 12 березня.

У березні 2019 буде 3 роки, як справа «діамантових прокурорів» слухається в суді.

У жовтні 2018-го у справі відбулася заміна бокового судді. Нова суддя Галина Бондаренко не заперечила проти продовження розгляду. Але вона хоче заново послухати Рака. Відтак цього свідка будуть допитувати спочатку.

Валентин Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

У 2014 році Валентин Рак за шахрайство в особливо великих розмірах був засуджений Вінницьким міським судом до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна (текст вироку). За матеріалами справи, Рак та його спільник переконали одного чоловіка позичити їм 200 тис. доларів і гроші не повернули. Наразі вирок оскаржується у Верховному суді.

Раніше зі справи «діамантових прокурорів» була виділена так звана «сміттєва справа», де Корнієць також є обвинуваченим у захопленні частки підприємства «Ніколсан», що займається вивезенням сміття. Екс-прокурор начебто змусив засновника компанії переоформити 50% на його сестру Ларису Прокопенко. Справа розглядається у Деснянському суд Києва.

===

Читайте також:

«Діамантові прокурори»: допит ключового свідка Рака – ч.1

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *