Двох податківців виправдали у справі про незаконне проникнення на підприємство

Київський районний суд міста Харкова виправдав двох оперативників Державної фіскальної служби, обвинувачених у незаконному проникненні на територію підприємства.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 15 жовтня. 

20 лютого 2017 року двоє працівників ДФС прийшли на територію колективного підприємства «Сапфір», де орендувала приміщення ФОП, діяльність якої їм необхідно було перевірити. Сторож на прохідній сказав, що підприємиці немає на місці і він подзвонить керівництву, щоб повідомити про їх явку. Тоді один із податківців сам пройшов на територію, а інший заблокував сторожа на турнікеті, щоб він не міг затримати його колегу, і утримував доки той не повернувся. 

Прокуратура кваліфікувала дії податківців за статтею 162 Кримінального кодексу – «Порушення недоторканності житла». Проте ця стаття передбачає відповідальність лише за незаконне проникнення на територію житла чи іншого володіння громадян, а не юридичних осіб. Крім того, суд не вбачає умислу обвинувачених на проникнення до володіння саме КП «Сапфір», оскільки із пояснень свідків зрозуміло, що візит був обумовлений зустріччю саме з ФОП. У підсумку су суд визнав вину податківців недоведеною і виніс виправдувальний вирок. 

Представник КП «Сапфір» у суді підтвердив, що ніякої шкоди підприємству не спричинено і вимог матеріального та морального характеру він до обвинувачених не заявляє. Сторож, якого заблокував податківець, у травні цього року помер, тому слухали запис його показань у слідчого судді три роки тому.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *