Інспектор митниці втратив посаду через гроші на рахунках в іноземному банку

Колишнього головного інспектора Волинської митниці ДФС визнали винним у недостовірному декларуванні.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 серпня.

Митник відкрив на своє ім’я рахунки в польському банку «Alior Bank SA». У 2016 році на рахунках було 229 тис. доларів, а у 2017 – 109 тис. доларів. У деклараціях про доходи ці кошти він не відобразив, начебто  усвідомлюючи, що не мав законних підстав набуття цих активів.

Вперше 4 січня 2016 інспектор митниці на автомобілі перетнув кордон і прибув до міста Любліна в Польщі, де відкрив рахунок і вніс 180 тис. доларів. Потім протягом року ще приїздив двічі. У листопаді 2017 він перерахував 100 тис. доларів на інший рахунок.

Обвинувачений вину не визнав і переконував, що гроші йому на зберігання товариш – поляк, державний службовець, який був держслужбовцем та самостійно цього зробити не міг. У подальшому він перерахував частину грошей на фірму, яку йому назвав той поляк. Втім, анкетні дані цього чоловіка, який нібито власником грошей, обвинувачений назвати не захотів. В Україні декларації про доходи за нього заповнювала начебто експерт у сфері декларування, яка не вважала за потрібне вказувати ці кошти. Хто був цим експертом чоловік також не повідомив.

Суд визнав чоловіка винним і оштрафував на 51 тисячу гривень із позбавленням права обіймати посади у митних органах строком на 3 роки.

Обвинувачений працював на митниці з 1999 року.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *