У справі Микитася про квартири для Нацгвардії дві оцінювачки пішли на угоду

Солом’янський районний суд Києва затвердив угоди про визнання винуватості з двома оцінювачками квартир для Нацгвардії

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 10 листопада.

Головне управління внутрішніх військ МЗС України з 2005 року мало право користування ділянкою на Печерську площею 2,13 га. У 2006 році укладено угоду з ТОВ «ФБК «Пагода» на будівництво житлового комплексу у центрі Києві. 20% квартир комплексу мали отримати військові. До 2013 року житловий комплекс «Аристократ» так і не добудували і було укладено ще одну угоду – замість «Пагоди» будівництво буде завершувати «Укрбуд Девелопмент». За версією слідства, в інвестора виник намір заволодіти всім об’єктом, а військовим віддати квартири в іншому житлокомплексі «Оберіг» на околиці Києва, поблизу станції метро «Черовний Хутір».

Учасники злочинної групи поставили оцінювачці завдання провести оцінку таким чином, щоб ціна квадратного метру квартири в центрі столиці і на околиці була майже однакова –  не більш ніж на 10% дорожчою. Насправді ринкова ціна відрізнялась приблизно вдвічі.

В описі обставин справи згадується завуальована передача неправомірної вигоди ексголові Нацгвардії Юрію Аллерову – оформлення квартири на його дочку в ЖК «Микитська слобода», забудовником якої є також «Укрбуд Девелопмент».

Із вироку вбачається, що заступник гендиректора з правових питань компанії-забудовника – має значний стаж роботи на різних посадах в органах прокуратури. За версією слідства, він забезпечував юридичний супровід  групи компаній та злочинної діяльності і вживав заходів для нейтралізації діяльності правоохоронного органу в особі представників Головної військової прокуратури

Жінка-оцінювачка розповіла, що цей директор із правових питань налякав її загрозою кримінальної відповідальності за спільне вчинення злочину. Відтак вона була вимушена далі фальсифікувати документи.

20.04.2017 Департамент внутрішнього аудиту Міністерства внутрішніх справ склав аудиторський звіт, в якому встановлено порушення під час обміну частки в ЖК «Аристократ» на квартири в ЖК «Оберіг», що призвели до втрат на загальну суму 84 млн грн.

«Укрбуд Девелопмент», за версією слідства, вживала заходів для приховання злочину. Компанія потребувала повторної оцінки квартир. Але знайомій оцінювачці Фонд держмайна анулював ліцензію за неодноразові порушення і неякісну оцінку. Представники забудовника начебто пригрозили жінці кримінальною відповідальності і сказали підшукати іншу оцінювачку, яка проведе повторну неправдиву оцінку майна. Використовуючи особисті неформальні зв’язки з рецензентами, жінки забезпечили отримання умовно позитивних рецензій ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців оцінки» щодо звіту про оцінку майна в ЖК «Оберіг» і ЖК «Аристократ», а також рецензії від Фонду державного майна.

Колишнім оцінювачкам інкримінували складання та видачу завідомо підроблених офіційних документів, а також приховування особливо тяжкого злочину – заволодіння майном Головного управління Національної гвардії України в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем.

У жовтні 2020 між обвинуваченими і антикорупційним прокурором укладено угоди про визнання винуватості. Жінки зобов’язались співпрацювати та активно сприяти у викритті злочинів інших фігурантів цієї справи.

Суд призначив обом 4 і 3 роки позбавлення волі, звільнивши з іспитовим строком.

Нагадаємо, що у травні 2019 НАБУ затримало за підозрою в цій справі ексголову Нацгвардії Юрія Аллерова, гендиректора «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду та одну оцінювачку.

У жовтні 2019 підозру повідомили також екснардепу від «Волі народу» і колишньому бенефіціару компанії «Укрбуд» Максиму Микитасю. Йшлося про заволодіння майном Нацгвардії на суму понад 81 млн грн.

20 вересня 2019 Максим Микитась оголосив, що продав «Укрбуд Девелопмент». Нових власників корпорації він не називав, посилаючись на умови угоди, але зазначив, що це «група інвесторів, люди непублічні». Представник корпорації Олег Майборода уточнив, що Микитась взагалі пішов з будівельного бізнесу. За інформацією ЗМІ, напередодні цієї заяви група депутатів Київради заявила в НАБУ про ознаки корупції на тендері з реконструкції Шулявського мосту, в якому виграла компанія з групи Микитася. 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *