У засіданні по Стерненку оголосили експертизи поранень і психолога

Приморський суд Одеси 5 січня провів чергове засідання у справі у справі Сергія Стерненка.

Це вбачається із онлайн-трансляції на youtube-каналі «Судової влади».

Зачитувались висновки експертиз щодо поранень потерпілого та обвинуваченого, одягу і речей загиблого, висновок експертизи складаного ножа Стерненка.

Так, прокурор передав суду висновки експертиз Київського бюро СМЕ, в яких стверджується, що Кузнєцов отримав поранення на місці, де помер, а не там, де напав на Стерненка. Експерти пояснюють це тим, що по маршруту руху не було виявлено кров Стерненка і Кузнєцова.

У свою чергу, Стеренко каже, що огляди місця події проводились взагалі не по маршруту руху, а в іншому місці.

На думку експертів, Стерненко міг отримати поранення руки як у результаті самозахисту, так і умисно порізати собі руку. Пояснюють це порізом на годиннику Стерненка. Сам обвинувачений каже, що годинник невідомо ким був додатково пошкоджений вже після вилучення.

Потерпіла зауважила, що з місяця злочину було вилучено тільки ніж Стерненка, а інших знарядь злочину не знайшли.

Стерненко з цього приводу відповів, що огляд події провели неналежно. На нього напали двоє чоловіків. Нападник Ісайкул з місця події втік і був затриманий пізніше в іншій частині міста. За час, коли Ісайкул тікав, то міг викинути чи сховати знаряддя злочину.

У висновку психологічної експертизи, яку провели за запитом адвоката Ореховського, наведено індивідуальні особливості Стерненка – незалежність характеру, свобода, незалежність у судженнях і вчинках, готовність до ситуацій, які вимагають прояву лідерських якостей, добросовісність, вміння контролювати свої емоції та ін.

Експерт зазначає, що Стерненко не має таких рис, як агресивність, підвищена збудливість і мстивість. Тим часом прокурор доводить, що активіст напав на Кузнєцова із мотивів помсти.

Психолог вважає, що в момент нападу Стерненко не міг повністю усвідомлювати свої дії. Він перебував у стані сильного душевного хвилювання і короткочасного фізіологічного афекту.

«У листопаді 2017 року я брав участь в акціях протесту проти забудови Літнього театру, який історично є частиною Міського саду міста Одеси. Я вів відеотрансляцію тієї події і через декілька днів після цього мені було повідомлено про підозру в організації масових заворушень, а згодом перекваліфіковано на хуліганство… Після цього мені стали погрожувати люди, яких я пов’язую з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим. Оскільки будівництво в Міському саду мав здійснювати партнер Геннадія Труханова – Володимир Галантерник… Мене зустріли біля мого будинку в кінці листопада 2017 року двоє невідомих осіб, які, проходячи повз мене, сказали, що я маю закрити рота інакше в мене будуть проблеми. 7 лютого 2018 року, коли я приїхав до себе під будинок, припаркував авто і не встиг навіть вийти зі свого автомобіля, двері мені відкрили двоє невідомих, які почали наносити мені удари предметом схожим на биту, можливо, з вставленими лезами, оскільки в мене були різані рани на нозі, розбита голова, розрізано сидіння і характерні ушкодження на автомобілі… Я звернувся до Національної поліції про вжиття до мене заходів безпеки. Мені відмовили… Після цього 1 травня 2018 на мене напали вдруге. Це все відбувалося в одному місці, двір одного будинку по вулиці Фонтанська, 9є. Коли вранці я зі своєю дівчиною Наталею Усатенко рухався до свого автомобіля, я почув позаду постріл. Відбувся другий постріл, який влучив мені в потилицю, отримав проникаюче поранення. Я повернувся і побачив чоловіка на відстані півтора метра, який цілився у мене з пістолета… Наздогнав, затримав і передав працівникам поліції без будь-яких тілесних ушкоджень. Знову звернувся до поліції з проханням вжити щодо мене заходів безпеки. Поліція мені так і не надала охорону… 23 травня 2018 року, рівно за добу до подій, які досліджуються в даній кримінальній справі, невідомі особи намагались зайти до мене в квартиру, смикали дверну ручку… Поліція не приїхала в ту ніч взагалі і ніяк не відреагувала на наш виклик…», – розповів Стерненко. Наступного дня на Старненка та його дівчину напали втретє.

Нападників було двоє Іван Кузнєцов та Олександр Ісайкул. Нападника Кузнєцова Стерненко смертельно поранив ножем. У жовтні 2020 Старненка допитали в суді і він докладно розповідав про це.

Спочатку активіст мав статус потерпілого. Але згодом позиція керівництва прокуратури змінилася. Генпрокурорка Ірина Венедіктова публічно пообіцяла, що Стерненко отримає підозру.

У минулому Стерненко – керівник «Правого сектору» в Одесі. Напади на себе і кримінальну справу він пов’язує зі своєю громадською діяльністю.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

1 thought on “У засіданні по Стерненку оголосили експертизи поранень і психолога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *