Вищий антикорупційний суд 2 квітня відмовив прокурору у застосуванні приводу в судове засідання колишнього прокурора Костянтина Кулика.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Уже кілька засідань поспіль суд очікує прибуття Кулика для допиту як свідка у справі колишнього замголови правління ПАТ «Укргазвидобування» Олексія Тамразова.
Нагадаємо, що Кулик є ключовим свідком і заявником, адже саме він повідомив у правоохоронні органи, що Тамразов пропонував хабар йому як заступнику начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ. Тамразова затримали, коли він нібито передав 100 тисяч доларів за зняття арешту з близько 9 млн кубів природного газу, що проходили як доказ у кримінальній справі щодо злочинної організації Януковича-Курченка.
Секретар судового засідання повідомив, що вранці Кулик дзвонив і казав, що не зможе прийти і повісток він не отримував. Свідок просив інформувати його про наступне засідання у телефонному режимі.
Прокурор Андрій Перов надав документи про те, що повістки вручалися за всіма відомими адресами – житлово-експлуатаційним організаціям. Крім того, повістку намагалися передати навіть Іриною Німець, матері дітей Кулика. Але жінка відмовилась її брати, кажучи, що Кулик зараз вдома не перебуває. Також зі слів прокурора стало відомо, що одна з квартир Кулика на Жилянській зараз переоформлена у власність ТОВ «БЦ «Аюдар». Засновницями цієї компанії є мати експрокурора Світлана Кулик і вже згадана Ірина Німець.
Прокурор висловив сумнів у поважності причин неявки Кулика, тому просив суд застосувати привід його в засідання, який виконають працівники НАБУ.
Але суд у клопотанні про привід відмовив. Суд пояснив, що не отримав доказів, що Кулику належно вручалися повістки або що він був ознайомлений з ними іншим чином. Відтак суд вирішив зробити запит до Державної міграційної служби з приводу місця реєстрації Кулика. Також суддя Сікора сказала, що будуть намагатися викликати свідка Кулику за номером телефону, який він повідомив у розмові з секретарем судового засідання. Якщо ці заходи не дадуть результату, то суд може ставити питання про привід.
Нагадаємо, що Костянтин Кулик раніше очолював військову прокуратуру сил АТО і з 2015 року сам підозрювався НАБУ в незаконному збагаченні.
У квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів Кулика на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.
У листопаді 2019 Кулика звільнили з органів прокуратури, тому що не з’явився для проходження атестації.
У квітні 2020 суд закрив справу проти Кулика, бо стаття, за якою його звинувачували втратила чинність (визнана неконституційною).