Антикорсуд закрив справу проти Кулика

Вищий антикорупційний суд 2 квітня закрив справу проти експрокурора Костянтина Кулика.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

У рішенні судді зазначили про втрату чинності статті Кримінального кодексу, за якою звинувачували Кулика. Одночасно суд скасував арешт майна обвинуваченого і третьої особи – Ірини Німець. У списку – нерухомість і банківські рахунки.

Клопотання про закриття справи подав заступник керівника САП Максим Грищук.

Прокурор Андрій Касьян у засіданні пояснив, що вони вимушені просити про закриття справи у зв’язку з рішенням Конституційного суду, яким статтю 368-2 ККУ про незаконне збагачення визнано неконституційною.

Адвокат повідомив, що проти закриття провадження не заперечує, але підкреслює, що Кулик не визнає свою вину.

Перед прийняттям рішення суд робив перерву, щоб у засідання прибула власниця арештованого майна – Ірина Німець, яка є матір’ю дітей обвинуваченого.

Кулику інкримінувалося, що за час роботи військовій прокуратурі він набув у власність активи на щонайменше 2,86 млн. грн., що перевищує його офіційній доходи і законність набуття яких не підтверджується доказами. Начебто для приховання ці активи, а саме квартиру і машиномісця, зареєстровано на матір дітей обвинуваченого Ірину Німець.

28 листопада 2019 року набрала чинності ст. 368-5 КК України «Незаконне збагачення» в іншій редакції. Але Кулика це не стосується.

Коли справу Кулика почали розглядати в суді по суті, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів Кулика на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

У листопаді 2019 його звільнили з органів прокуратури, тому що не з’явився для проходження атестації.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *