Адвоката звільнили від відповідальності за посередництво на хабарі через 5-річний строк давності

Вищий антикорупційний суд звільнив від кримінальної відповідальності адвоката, який обвинувачувався у зловживанні впливом.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 29 жовтня.

За версією обвинувачення, адвокат Чернобай одержав від підзахисного 6 тисяч доларів за вплив на суддю Сєверодонецького міського суду Олену Горбатенко і тимчасового виконувача обов’язків прокурора Пивоварова. У подальшому всі троє – адвокат, прокурор і суддя – стали підозрюваними.

Але фігурант-адвокат швидко уклав з прокурором угоду про визнання винуватості, в якій обіцяв співпрацювати зі слідством і давати викривальні показання на інших осіб.

У 2016 році Білокуракинський райсуд Луганської області угоду затвердив, виніс вирок і оштрафував адвоката на 25 500 грн.

Інші двоє підозрюваних – суддя і прокурор – вирок оскаржили. На їх думку, цим вироком вони наперед визнані винуватими, хоча розгляд їх справи ще не відбувся, відтак порушено презумпцію невинуватості. І хоча прізвища не називаються, але інформація про посади дозволяє їх ідентифікувати. Апеляційна палата ВАКС 17 березня 2020 вирок скасувала, погодившись, що він порушує права інших осіб.

Після цього прокурор і обвинувачений повторно уклали угоду про визнання винуватості. 12 червня 2020 року Вищий антикорупційний суд виніс вирок і угоду затвердив, призначивши штраф – 25 500 грн.

Інші двоє обвинувачених вирок знову оскаржили. Апеляцію подав і адвокат-обвинувачений, кажучи, що вже сплатив штраф за попереднім вироком і не може двічі нести покарання з один злочин.

Кримінальний процесуальний кодекс забороняє повторно звертатися із угодою в одному кримінальному провадженні. 7 жовтня 2020 Апеляційна палата антикорупційного суду скасувала вирок. У жовтні 2020 у справі минув 5-річний строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за нетяжкий злочин. Після скасування вироку адвокат скористався цим правом.

Справа двох колишніх судді та прокурора залишається на розгляді Вищого антикорупційного суду. 

Влітку 2015 році суддя Сєвєродонецького суду Олена Горбетенко з чоловіком стали власниками квартири в Іспанії.

Читайте про це – (Не)угодні рішення

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *