Антикорсуд визначив суддів у справі Чауса

У Вищому антикорупційному суді система авторозподілу визначила колегію суддів, які розглядатимуть справу колишнього судді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на портал «Судова влада».

Обвинувальний акт надійшов до суду напередодні.

Справу розглядатиме колегія суддів — Євген Крук, Олексій Кравчук та Інна Білоус.

Дата підготовчого засідання поки що невідома, так само як і те, чи буде розгляд відкритим.

Після повернення СБУ було вжито заходів безпеки до Чауса, оскільки він повідомив, що зазнав викрадення, позбавлення волі та інших протизаконних дій.

Вищий антикорупційний суд у закритому засіданні обирав Чаусу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, а також зобов‘язав здати закордонні паспорти та носити електронний засіб контролю (браслет).

Дії Чауса кваліфікуються як отримання неправомірної вигоди особою, що займає особливо відповідальне становище (ч.4 ст.368 КК). За такий злочин йому загрожує від 8 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

За версією обвинувачення, у 2016 році суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус вимагав та одержав неправомірну вигоду у 150 тис. доларів. Скориставшись суддівським правовим імунітетом, він залишив територію України.

У лютому 2017 року його затримали на території Республіки Молдова. Детективи Національного бюро подали клопотання про екстрадицію екссудді до України. У свою чергу, Чаус просив дати йому політичний притулок, а після відмовив знову зник. У квітні 2021 року з’явилася інформація про нібито його викрадення.

У липні 2021 року Чаус знайшовся в одному з сіл Вінницької області. Згодом він дав пояснення, що на початковому етапі розслідування погодився на пропозицію своїх захисників поїхати в інше місце, але не мав наміру покидати Україну, ці речі нібито відбулися поза його волею.

Національне антикорупційне бюро оприлюднило частину матеріалів негласних слідчих дій 2016 року, якими зафіксовано спілкування екссудді Миколи Чауса. Заявницею у справі Чауса була ексдружина працівника НАБУ, чиїй матері суддя виносив вирок за торгівлю сильнодіючими речовинами та прекурсорами. Безпосередньо гроші Чаусу передавав працівник НАБУ.

СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом викрадення громадянина Чауса, до якого можуть бути причетні працівники правоохоронних та слідчих органів. Чауса у цьому провадженні визнано потерпілим.

НАБУ також розслідується версія, що у 2016 році втечу Чауса до Молодови організували низка осіб, у числі яких керівник служби безпеки президента Порошенка. 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *