В Одеському апеляційному суді 21 травня допитали експерта Івана Наріжняка, який проводив балістичну експертизу пістолета, вилученого в активіста Сергія Стерненка.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Також обвинувачені Стерненко та Демчук дали свої пояснення і суд провів дебати. Фактично розгляд в апеляції завершено. Судді вийшли до нарадчої кімнати і в наступному засіданні, у понеділок 31 травня, планують оголосити своє рішення.
Прокурори принесли в залу суду пістолет. Сергій Стерненко сказав, що зброя візуально схожа на пістолет, вилучений у нього. Однак точно він сказати не може.
Експерт, який проводив балістичну експертизу пістолета, в суді заявив: відсутність у стартовому пістолеті втулки дозволяє зробити висновок, що зброя є вогнепальною.
Експерт пояснив, що пістолет до нього потрапив без втулки. Він проводив експеримент із пістолетом, стріляючи з втулкою і без. Хоча в самій експертизі написано, що конструктивних змін у зброї немає. На це звернули увагу і судді.
Під час засідання прокуратура надала витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань із зазначенням часу та дати руху по справі, про що клопотали адвокати Стерненка. Захисники після вивчення документа сказали, що заява про злочин була переписана заднім числом — заява нібито з’явилась пізніше внесення даних у ЄРДР. На це прокурор відповів, що дані в ЄРДР внесли на підставі інформації з соціальних мереж.
У своїх показаннях Стерненко заявив, що не погоджується із вироком Приморського районного суду Одеси. Усі події, викладені у вироку, за його словами, не відповідають дійсності. Він розповідає, що до 24 квітня 2015-го він із потерпілим Сергієм Щербичем бачився лище один раз. За словами Стерненка, Щербич звернувся до нього, щоб допомогти організації «Правий сектор», осередок якої в Одесі тоді очолював Стерненко. А Демчук був членом цієї організації. Начебто Щербич вийшов на Стерненка через Демчука.
Стерненко також повідомив, що вже після відкриття справи проти нього він дізнався, що Щербич був учасником Антимайдану, причетним до проросійських сил. Тому Щербич може мати ідеологічні мотиви, щоб свідчити проти нього.
Щодо вилученого під час обшуку пістолета Стерненко пояснив, що знайшов зброю перед своєю квартирою за декілька днів до обшуку. До квартири увірвались близько восьми людей, заламали йому руки. Стерненко каже, що при обшуку в нього вкрали близько 35 тисяч гривень — гроші організації, яку він очолював.
Не визнав себе винним і Руслан Демчук. За його словами, Щербич сам приїхав до офісу Правого сектору та запропонував допомогу. Вони зв’язувались телефоном. Щербич дзвонив декілька разів. Окрім цього, Демчук заперечив, що номер телефону, який фігурує у справі, йому належить. Демчук каже, що Щербич брехав у суді та свідчив із листка паперу.
У дебатах захист Стерненка попросив виправдувальний вирок, кажучи, що справа сфабрикована.
Прокуратура наполягала на раніше призначеному покаранні для Сергія Стерненка — 7 років і 3 місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. А Демчуку попросили збільшити тюремний строк ще на вісім місяців (додавши невідбуте покарання за справу 2014 року про підробку документів).
В останньому слові Сергій Стерненко звернувся до суддів: «Покажіть нам справедливість».
Також він сказав, що 22 травня під Офісом Президента в Києві буде акція протесту.
Судді видалились до нарадчої кімнати. Рішення по справі буде оголошено 31 травня о 14.00.
23 лютого Приморський суд Одеси засудив Стерненка і Демчука до 7 років і 3 місяці позбавлення волі за розбійний напад і незаконне поводження зі зброєю у 2015 році. За викрадення людини покарання не призначали за через закінчення строків давності (5 років).
За словами Щербича, його з мішком на голові відвели в підвал і катували протягом п’яти годин, пальці стискували пласкогубцями, погрожували вбивством і вимагали скласти мандат.
Мова про напад на колишнього депутата Комінтернівської райради Одеської області, який представляв проросійську партію «Родіна» , Сергія Щербича. Зараз Щербич є депутатом Фонтанської сільської ради від партії одеського міського голови Геннадія Труханова «Довіряй ділам».
При розбійному нападі Стерненко і Демчук також начебто пограбували потерпілого, забравши у нього 300 гривень і сім-карти від телефонів.
Суддя Попревич у вироку першої інстанції зазначив, що Стерненко негативно ставився до партії, до якої належав Щербич. Тому дії Стерненка можуть бути розцінені як дискримінація за політичною ознакою.
Олена Чернишова, для сайту «Судовий репортер»