Держреєстраторка продала шахраям ключ і ті переоформили бабусин будинок і землю в Козині за 75 мільйонів

Печерський районний суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості щодо жінки, яка сприяла в шахрайстві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 17 березня.

Навесні 2018 в окупованому Донецьку невстановлені особи запропонували громадянці пройти навчальні курси державних реєстраторів в місті Києві та в подальшому за грошову винагороду передати їм флеш-носій з ключом державного реєстратора.

Жінка погодилась і поїхала до столиці, де її поселили в квартиру і вона чотири дні проходила навчання. Потім, як і домовлялися, вона передала флешку з ключем реєстратора стороннім особам і отримала 500 доларів.

У подальшому зловмисники використали ключі доступу до державних реєстрів, зареєстровані на мешканців Донецька, і переоформили майно жінки похилого віку.

Раніше, у червні 2018 року, з рекламних оголошень з продажу нерухомості в Києві, один чоловік дізнався про продаж квартири. Чоловік зацікавився і розпочав збір інформації щодо власниці квартири і з’ясував, що це особа похилого віку, яка, окрім зазначеної квартири, володіє ще трьома земельними ділянками і приватним будинком в селищі Козин Обухівського району Київської області. Сама жінка постійно проживає на території іншої області, а саме у місті Вараш Рівненської області, а тому не може постійно контролювати стан свого нерухомого майна.

Зловмисник залучив спільників із використанням чотирьох ключів держреєстраторів і заволодів майном бабусі. Спочатку було створено фіктивне ТОВ «Українсько-Канадське підприємство РЕНТАЛ ЕСТЕЙТ» від імені бабусі і до статутного капіталу внесено квартиру, а також житловий будинок і три земельні ділянки в Козині. Потім нерухомість фіктивно продали і оформили на ТОВ «Віва Інвест ЛТД» і ТОВ «Панамера Стайл».

Вартість будинку і трьох земельних ділянок в елітному селищі під Києвом оцінюються у 75, 7 мільйони гривень.

У кримінальному провадженні підозрюється група із 7 осіб. Окрім заволодіння вищезгаданим майном, їм також інкримінується епізод із отриманням 850 тисяч доларів, які вони вимагали від потерпілих, утримуючи їх у полоні їх власного будинку протягом п’яти годин і погрожуючи пістолетом.

Розслідування завершили минулого року і незабаром справа має бути передана до суду.

Щодо держреєстраторки, яка сприяла шахраям у захопленні майна бабусі, то їй призначили 5 років позбавлення волі умовно, звільнивши з іспитовим строком 3 роки. Враховано, що вона активно сприяла розкриттю злочину. Потерпіла надала заяву, що не заперечує проти угоди між прокурором та підозрюваною і не має матеріальних претензій до цієї жінки.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *