ГПУ спізнилась передати в суд справу проти ексголови Держслужби у справах учасників АТО і її закрили

Суд у зв’язку з закінченням строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру закрив справу проти керівника Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на дані у реєстрі судових рішень.

Печерський суд закрив справу ще 3 січня, але прокуратура подала апеляцію і 27 травня адвокат експосадовця Тетяна Гончарюк написала у Фейсбук, що суд підтвердив рішення першої інстанції.

Із ухвали вбачається, що з клопотанням про закриття справи у підготовчому засіданні звернулась адвокат обвинуваченого.

Особі повідомили про підозру у службовій недбалості 23 квітня 2019 року.

Строк досудового розслідування закінчувався у тримісячний термін з моменту оголошення підозри – 23.07.2019.

Підозрюваного та його адвоката повідомили про завершення досудового розслідування і надання доступу до матеріалів справи 16.07.2019 року.

22.08.2019 підозрюваний та його захисник завершили ознайомлення з матеріалами справи.

Строк з 17.07.2019 до 22.08.2019 не включається у строки досудового розслідування, оскільки це час, протягом якого сторона захисту знайомилась із матеріалами кримінального провадження.

Суд зазначив, що після повідомлення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів (після 16.07.2019), залишок строку досудового розслідування становить 7 календарних днів, який слід рахувати з 23.08.2019 року, тому саме 29.08.2019 року є кінцевим днем тримісячного строку досудового розслідування, у який прокуратура мала звернутися до суду з обвинувальним актом

Але обвинувальний акт був затверджений прокурором 30.08.2019 року та його копія вручена стороні захисту тільки 2.09.2019 рок, тобто після закінчення строку досудового розслідування.

Генеральна прокуратура звернулась до суду лише 3.09.2019 року, тобто після закінчення строку досудового розслідування. Відтак суд погодився із аргументами адвоката і закрив справу.

Раніше СБУ і ДБР звітували про викриття механізму розкрадання бюджетних коштів, передбачених на реабілітацію учасників АТО колишнім керівником Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО. Йшлося про підписання актів виконаних робіт, які начебто містили завідомо недостовірні відомості щодо обсягів наданих послуг, і перерахування понад 22 млн грн бюджетних коштів на рахунки комерційних структур.

Колишнього посадовця звинувачували у службовій недбалості, що є необережним злочином середньої тяжкості і карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з можливим штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *