Слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури через суд отримали доступ до даних про з’єднання та СМС-повідомлення з телефонних номерів фігурантів справи про вимагання хабара для ГПУ в родини екс-керівника податкової Харківської області Станіслава Денисюка.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 4 травня.
![]() |
Клименко і Надточей |
У заяві йдеться, що 24.05.2017 Головна військова прокуратура затримала екс-керівника Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіслава Денисюка у справі про «податкові майданчики». Наступного дня його дочці зателефонувала раніше знайома їм Наталія Надточей і повідомила, що її чоловік Олександр Клименко може допомогти вирішити проблеми із правоохоронними органами.
Наталія Надточей відома як власниця модельного агентства і «Міс Україна-Всесвіт 1997».
З січня 2017 року НАБУ розслідує кримінальне провадження щодо його дочки Тетяни Денисюк, яка є суддею Господарського суду Харківської області. У березні 2018 їй повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем і винесенні завідомо неправосудного рішення (ч.2 ст.364 і ч.1 ст.375 КК).
Йдеться про ухвалу в господарській справі, якою в грудні 2016 суддя Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі нардепа Олександра Онищенка. Суддя розцінила вимогу як немайнову і фірма, яку пов’язують з Онищенком, 205 тис грн судового збору не сплатила. Пізніше це рішення переглянув апеляційний суд і залишив позов без розгляду, саме через несплату судового збору.
Як відомо, співробітники НАБУ встановили техніку для прослуховування в кабінеті Назара Холодницького саме в рамках розслідування справи про вимагання грошей в родини Денисюка.
У квітні цього року генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу розповів, як розслідувалася справа і чому прослуховували кабінет Холодницького.
«Кошти були передані під контролем ГПУ, СБУ і Генінспекції шахраю, який передав їх цивільній особі. Ця особа через певний час повернула цю суму шахраю, правда, іншими купюрами. Відтак, перед ГПУ і НАБУ було питання – фактично обірвана ситуація з шахрайства і хабародавства. Було дві версії, перша — дійсно, що це шахрай, який не має ніяких зв’язків з посадовцями. Друга — це все ж таки був злив інформації, і все ж таки хтось із посадовців, можливо, причетний до цього шахрая», – додав Луценко.
За його словами, під час відпрацювання двох версій було зафіксовано контакти цього шахрая та його спільника «в тому числі з оточенням керівництва САП».