ГПУ перевіряє дзвінки фігурантів справи про вимагання $1 млн в екс-податківця Денисюка

Слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури через суд отримали доступ до даних про з’єднання та СМС-повідомлення з телефонних номерів фігурантів справи про вимагання хабара для ГПУ в родини екс-керівника податкової Харківської області Станіслава Денисюка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 4 травня.

Клименко і Надточей
Кримінальне провадження № 42017000000001800 від 01.06.2017, зареєстроване за заявою сина Денисюка. Справу кваліфікували за ч. 4 ст. 190 КК – шахрайство.

У заяві йдеться, що 24.05.2017 Головна військова прокуратура затримала екс-керівника Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіслава Денисюка у справі про «податкові майданчики». Наступного дня його дочці зателефонувала раніше знайома їм Наталія Надточей і повідомила, що її чоловік Олександр Клименко може допомогти вирішити проблеми із правоохоронними органами.

При зустрічі Клименко начебто заявив, що представляє інтереси посадових осіб Генеральної прокуратури і може посприяти в уникненні Денисюком реального покарання та конфіскації майна. А на наступній зустрічі сказав, що посадові особи ГПУ висунули вимогу надати неправомірну вигоду в сумі 1 млн. доларів.

Оскільки син і дочка Денисюка тривалий час не надавали грошових коштів, то Клименко, як йдеться у заяві про злочин, висунув вимогу надання йому 200 тис. доларів, щоб продемонструвати посадовим особам ГПУ серйозність намірів.
22.06.2017 дочка і син арештованого екс-податківця передали 200 тис. доларів. Після цього Клименко і Надточей припинили з ними спілкуватись.
Ухвалою суду слідчим дано доступ, зокрема до інформації з телефонного номера Надточей –  вхідних та вихідних з’єднань, СМС-повідомлень за період з 31.10.2017 по 01.05.2018. Іншим рішенням суд дав доступ до таких же даних з номера телефону Олександра Клименка.

Наталія Надточей відома як власниця модельного агентства і «Міс Україна-Всесвіт 1997».

У реєстрі є рішення щодо розслідування цієї справи з листопада 2017. Ухвали стосуються перевірки фактів спілкування по телефону осіб, які можуть бути причетні до злочину.
Як відомо, Станіслав Денисюк перебуває під вартою, оскільки не вніс заставу у 100 млн грн.

З січня 2017 року НАБУ розслідує кримінальне провадження щодо його дочки Тетяни Денисюк, яка є суддею Господарського суду Харківської області. У березні 2018 їй повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем і винесенні завідомо неправосудного рішення (ч.2 ст.364 і ч.1 ст.375 КК).

Йдеться про ухвалу в господарській справі, якою в грудні 2016 суддя Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі нардепа Олександра Онищенка. Суддя розцінила вимогу як немайнову і фірма, яку пов’язують з Онищенком, 205 тис грн судового збору не сплатила. Пізніше це рішення переглянув апеляційний суд і залишив позов без розгляду, саме через несплату судового збору.

Адвокати судді Денисюк називають цю справу політично мотивованою та пов’язують із кримінальним переслідуванням її батька.

Як відомо, співробітники НАБУ встановили техніку для прослуховування в кабінеті Назара Холодницького саме в рамках розслідування справи про вимагання грошей в родини Денисюка.

У квітні цього року генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу розповів, як розслідувалася справа і чому прослуховували кабінет Холодницького.

«Кошти були передані під контролем ГПУ, СБУ і Генінспекції шахраю, який передав їх цивільній особі. Ця особа через певний час повернула цю суму шахраю, правда, іншими купюрами. Відтак, перед ГПУ і НАБУ було питання – фактично обірвана ситуація з шахрайства і хабародавства. Було дві версії, перша — дійсно, що це шахрай, який не має ніяких зв’язків з посадовцями. Друга — це все ж таки був злив інформації, і все ж таки хтось із посадовців, можливо, причетний до цього шахрая», – додав Луценко.

За його словами, під час відпрацювання двох версій було зафіксовано контакти цього шахрая та його спільника «в тому числі з оточенням керівництва САП».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *