Як судді знімали арешт із 92 мільйонів у справі Труханова

Нацагентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів повернуло ТОВ «Девелопмент Еліт» 92,3 млн грн.

Про це йдеться на сайті агентства, повідомляє «Судовий репортер».

Установа інформує, що їй в управління було передано 185 млн грн. Однак Апеляційний суд Києва скасував арешт частини коштів. У зв’язку з чим на рахунок власника повернуто близько 100 млн грн і нараховані за ними відсотки.

Агентство уточило,  що кошти було розміщено на депозитному рахунку в АТ «Ощадбанк» під відсотки, що дорівнюють обліковій ставці Нацбанку, що забезпечило щонайменше компенсацію інфляційних втрат.

За інформацією реєстру судових рішень, арешт із 92,3 млн грн суд Апеляційний суд скасував ще 5 квітня.

Рішення ухвалили судді – Віктор Глиняний,  Денис Масенко та Ігор Паленик.

Гроші були арештовані у справі, яку розслідувало НАБУ щодо придбання мерією Одеси приміщення за 185 млн грн із суттєвою переплатою.

У матеріалах справи є висновок експертизи від 24.10.2017 на замовлення НАБУ, що приміщення станом на 2016 рік коштувало 92,3 млн грн. Тому суд вирішив, що арешт мав бути накладений на суму імовірної переплати, тобто 92,6 млн грн, оскільки предмет  договору купівлі-продажу – нежилі приміщення – вже перебувають у власності  територіальної громади міста Одеса і сам договір ніким не оскаржений.

Як відомо, 1 лютого Солом’янський суд вже один раз скасовував арешт 92 млн грн.

Рішення ухвалювала суддя Людмила Кізюн за зверненням адвоката компанії, який повідомив, що 9 січня 2018 року «Девелопмент еліт»  і Одеська міська рада змінили ціну договору зі 185 млн грн до 90 млн грн. Тоді суддя Кізюн роз’яснювала, що звільнені 92,3 млн грн «Девелопмент еліт» має повернути на рахунок міської ради Одеси.

Але 6 лютого Олена Мозолевська повторно арештувала ці гроші. Суддя виходила з того, що постановою детектива речовими доказами визнані всі кошти в сумі 185 млн грн.

Як випливає із останньої судової ухвали, Апеляційний суд Києва фактично визнав 92,3 млн грн законно заробленими компанією  «Девелопмент еліт» від продажу приміщень. Отже, компанія мерії їх не повертатиме.

Нагадаємо, що 12 січня детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Генеральної прокуратури України повідомили підозру депутату Одеської облради фракцїї БПП Олегу Бабенку у пропонуванні $500 тис хабара працівнику Бюро за зняття арешту з рахунку ТОВ «Девелопмент Еліт».

У жовтні 2016 Одеська міськрада купила у приватної компанії нежитлові будівлі по вул. Косівська,2-Д в Одесі за 185 млн грн під розміщення міськвиконкому. За версією слідства, ціна була суттєво завищена, бо раніше об’єкт був проданий на комунальному аукціоні у 50 разів дешевше.

1 червня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про завершення розслідування справи стосовно мера Одеси Геннадія Труханова та чиновників міськради, яких викрили на схемі із заволодіння 185 млн грн з міського бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email