Керівник обслуговуючої компанії, який заважав журналістам знімати сюжет про тарифи на опалення, заплатить штраф

Києво-Святошинський райсуд Київської області оштрафував директора ТОВ «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання» за перешкоджання законній журналістській діяльності.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 17 вересня.

У листопаді 2019-го знімальна група «ТРК Україна» приїхала у місто Вишневе знімати сюжет «Комунальні війни», оскільки напередодні місцевий житель розмістив у Фейсбуці пост про безпідставне нарахування плати за опалення. Сюжет почали знімати у квартирі мешканця міста, а потім пішли до офісу обслуговуючої компанії, де помічниця керівника, з дозволу останнього, провела знімальну групу на дах багатоповерхівки, де керівник працював з обладнанням котельні.

На даху будинку записали інтерв’ю, після чого оператор намагався відзняти загальні плани, але керівник підприємства штовхнув оператора і став агресивно поводитися. Оператор не втримав рівновагу і впав на коліно, ледь втримавши відеокамеру, яка була на плечі. Журналістка викликала поліцію, а обвинувачений почувши про це, зачинився в котельній.

Чоловік провину не визнав і показав, що опалювальний сезон 2018 2019 років був складним. Того дня відбувався запуск опалення на будинку, де проживає автор поста у Фейсбуці. Він дійсно запропонував провести знімальну групу на дах багатоквартирного будинку, оскільки розумів, що він не встигає спуститися і надати коментар.

На початку спілкування зрозумів, що інтерв’ю буде стосуватися ситуації з проблемним мешканцем. Журналісти не читали відповідь на заяву, тому зрозумів, що спілкування буде безпредметним, тому сказав, що розмову припинено. Коли повернувся, то побачив, що оператор наприсядки знімає, тому підійшов до нього і допоміг йому, бо той тримав занадто важку камеру. Вважав, що через амбіції журналістів він не встиг закінчити роботи з запуску системи опалення, що призвело до затримки запуску опалення трьох будинків. Взагалі він має гучний тембр голосу, тому і спілкування видавалось на підвищених тонах. Просив його виправдати.

Однак суд визнав провину чоловіка доведеною показаннями потерпілих, відзнятим відео, а також показаннями двох свідків — незадоволеного мешканця, який вийшов на дах зі знімальною групою, а також помічниці обвинуваченого, яка бачила, що її шеф заважав проходу оператора.

Суд оштрафував керівника компанії на 850 гривень. Водночас «ТРК «Україна» попросила стягнути із обвинуваченого на її користь 3296 гривень за чотири години простою знімальної групи. Суд цю вимогу задовольнив.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *