Луцький міськрайонний суд Волинської області звільнив колишнього заступника міського голови від покарання за корупцію у звʼязку із закінченням строків давності.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 10 жовтня.
У листопаді 2017-го посадовець пообіцяв знайомому юристові за 12 тисяч доларів сприяти у прийнятті в експлуатації нового будинку. Йшлося про вплив на начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради.
Щоб уникнути викриття, чиновник одержав частину хабара в розмірі 5 тисяч гривень через посередницю, яка не знала про його злочинний намір. У подальшому він, начебто, просто переконав начальнику відділу архітектурно-будівельного контролю міськради прийняти у найкоротший термін позитивне рішення щодо будівельного обʼєкта
Крім того, у квітні 2018-го посадовець через архітектора отримав від того ж юриста 7 тисяч доларів за затвердження містобудівних умови та обмеження для проектування реконструкції житлового будинку.
У судовому засіданні чоловік вину не визнав і розповів, що тоді діяла вказівка Луцького міського голови, щоб у Луцьку узаконити усі можливі обʼєкти самочинного будівництва, оскільки від цього залежали доходи в бюджет. Іншими словами міська рада в межах закону йшла на зустріч забудовникам та будівельникам у питанні узаконення самочинного будівництва. Тому до нього як заступника мера зверталось дуже багато забудовників та фізичних осіб з приводу узаконення самочинного будівництва. Отримані архітектором насправді, нібито, були оплатою за роботу, а тому просив виправдати його.
Початково прокуратура предʼявила обвинувачення за ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України — підбурювання до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища.
Однак під час розгляду стороною прокурор, на думку суду, не надав доказів того, що обвинувачений контролював реєстрацію декларацій про готовність обʼєкта до експлуатації і затверджував містобудівні умови та обмеження для проектування реконструкції житлового будинку.
Як показав суду начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради, не передбачалось надання заступнику мера для розгляду чи погодження документів та рішень, в тому числі, декларацій про готовність обʼєкта до експлуатації.
Не надано доказів про спільну участь декількох осіб у злочині, як того вимагає ст. 27 КК України. В обвинувальному акті не зазначено спосіб підбурювання (умовляння, поради, вказівки, наказ, примушення, погрози, підкуп тощо).
Суд помʼякшив кваліфікацію дій до ч.2 ст.369-2 ККУ — зловживаня впливом. Далі суд дійшов висновку, що вина підсудного в такому злочині повністю підтверджується доказами.
За місцем проживання начальника управління архітектури та містобудування міської ради будь-яких ідентифікованих купюр виявлено не було, а тому нема підстав вважати, що обвинувачений передавав йому гроші.
Показання обвинуваченого про те, що 7000 доларів були оплатою роботи архітектора суд також оцінює критично, оскільки це ніякими доказами не підтверджується, а напаки спростовується. Правоохоронці задокументували, що, отримавши гроші від юриста, аріхтектор зустрівся із обвинуваченим і віддав гроші йому.
За зловживання впливом ексчиновнику загрожував штраф або позбавленням волі на строк від двох до пʼяти років.
Але йдеться про злочин середньої тяжкості і з дня його скоєння минуло більше пʼяти років, тому підсудний підлягає звільненню від покарання у звʼязку із закінченням строків давності
Суд визнав обвинуваченого винуватим, але звільнив його від покарання без визначення його виду і розміру.