Вищий антикорупційний суд продовжує розгляд за обвинуваченням покійної Іннеси Кадирової.
Це «Судовому репортеру» підтвердили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Попри смерть жінки, справу не закрили, оскільки рідня сподівається на її виправдання та реабілітацію імені.
Чергове засідання щодо Кадирової було в розкладі суду 30 травня. Секретар повідомила, що воно розпочнеться із годинним запізненням.
У САП підтвердили, що триває дослідження письмових доказів, причому початкових документів, що стосуються руху кримінального провадження.
Кадирова померла влітку минулого року у віці 76 років.
Нагадаємо, що у червні 2020 року Кадирову на візку доставили у Вищий антикорупційний суд, де їй зачитали обвинувачення. Після цього з огляду на стан здоров’ я суд її допитав. Далі мало вирішуватись питання про можливість, щоб вона дистанційно брала участь у процесі.
- Читайте також – Матір Онищенка плакала в суді: «Я 38 лет работала зоотехником и никогда не занималась газом»
Її судили як пособницю у складі злочинної організації, яка у 2013-2016 рр. протиправно заволоділа понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Лідером організації вважається її син Олександр Онищенко, екснардеп Верховної ради VII скликання, який з 2016-го переховується за межами країни.
Прокурор говорив, що в матеріалах справи є відеозаписи з офісу Онищенка і підтвердження, що Кадирова виплачувала кошти учасникам злочинної організації, крім того, її підписи є на документах щодо майна і банківських рахунків.
У серпні 2016 року Кадирова була оголошена у міжнародний розшук. До листопада 2017-го місцезнаходження жінки було невідоме. Згодом, за повідомленнями пресслужби НАБУ, її виявили в Іспанії, де також перебував і її син Олександр Онищенко. Україна ініціювала їх екстрадицію. Лише в липні 2019-го Кадирова сама повернулася на територію України, а Онищенко залишився за кордоном.
У травні 2020-го суд Німеччини відмовив в екстрадиції колишнього депутата Верховної Ради України Олександра Онищенка. У поясненні до ухвали зазначалося, що «існує значна ймовірність» того, що в разі екстрадиції Онищенка «не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах», у тому числі й Європейської конвенції з прав людини. А тому екстрадиція Онищенка недопустима.
За версією НАБУ, Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року здійснили розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з компанією «Укргазвидобування».
За попередньою інформацією, детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб.