Онищенко повідомив про смерть матері, яку судили по “газовій справі”

Колишній нардеп Олександр Онищенко близько доби тому повідомив про смерть своєї матері Іннеси Кадирової.

Про це він написав у Фейсбук.

«Я втратив найближчу мені людину. Померла моя мама. Нехай душа її покоїться з миром», – зазначив Онищенко.

Жінка померла у віці 76 років. Останні роки вона не могла самостійно пересуватися.

Нагадаємо, що у червні минулого року Кадирову на візку доставили у Вищий антикорупційний суд, де їй зачитали обвинувачення.

Фото з архіву «Судового репортера»

Її судили як пособницю у складі злочинної організації, яка у 2013-2016 рр.  протиправно заволоділа понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Прокурор говорив, що в матеріалах справи є відеозаписи з офісу Онищенка і підтвердження, що Кадирова виплачувала кошти учасникам злочинної організації, крім того, її підписи є на документах щодо майна і банківських рахунків.

З огляду на тяжкий стан здоров’я суд ухвалив почати розгляд справи із допиту обвинуваченої. Допит матері Онищенка відбувся у жовтні 2020-го.

У наступних засіданнях суд мав вирішити, чи буде Кадирова брати участь у розгляді дистанційно. Кримінальний процесуальний кодекс цього не передбачає, тоді як цивільний і господарський так. 

30 листопада 2020-го суд за клопотанням адвоката Кадирової призначив комісійну судово-медичну експертизу здоров’я жінки. Захисник пояснював, що обвинувачена захворіла на тяжку тривалу хворобу, яка виключає її участь у судовому провадженні і є підставою зупинити розгляд справи. Експертизу доручили Київському міському клінічному бюро судово-медичної експертизи.

Однак рішення ані про зупинення провадження, ані про дистанційний розгляд суд так і не встиг прийняти. Наступне засідання планувалося 7 липня. Після смерті обвинуваченої суд має закрити справу

У  серпні 2016 року Кадирова була оголошена у міжнародний розшук. До листопада 2017-го місцезнаходження жінки було невідоме. Згодом, за повідомленнями прес-служби НАБУ, її виявили в Іспанії, де також перебував і її син Олександр Онищенко. Україна ініціювала їх екстрадицію. Лише в липні 2019-го Кадирова сама повернулася на територію України, а Онищенко залишився ща кордоном.

У травні 2020-го суд Німеччини відмовив в екстрадиції колишнього депутата Верховної Ради України Олександра Онищенка. У поясненні до ухвали зазначалося, що «існує значна ймовірність» того, що в разі екстрадиції Онищенка «не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах», у тому числі й Європейської конвенції з прав людини. А тому екстрадиція Онищенка недопустимою.

За версією НАБУ, Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року здійснили  розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з компанією «Укргазвидобування».

За попередньою інформацією, детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *