Міноборони поступилось 285 гектарами землі за благодійну пожертву

Генпрокуратура розслідує зловживання службовими особами Міністерства оборони, які незаконно відчужили 285 га землі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням ухвалу Печерського суду від 5 червня.

Справою займається управління ГПУ з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях. Кримінальне провадження № 42017000000004252 зареєстроване 17.11.2017 року.
20 березня 2017 Міністерство оборони і ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» уклали меморандум про наміри щодо співробітництва. Сторони домовились про припинення права постійного користування Міноборони в особі квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро на земельну ділянку площею 285 га на території Зеленобалківської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області.
За умовами меморандуму, Міноборони надсилає «АрселорМіттал Кривий Ріг» заяву про  добровільну відмову від ділянки. А компанія протягом трьох днів перераховує на спеціальний рахунок міністерства благодійну пожертву. У подальшому земля передається в оренду «АрселорМіттал Кривий Ріг». Розмір пожертви у  матеріалах суду не вказаний.

Тільки відомо, що пожертва призначалася на будівництво нового танкодрому для Збройних Сил України і будівництво (придбання) житла для військовослужбовців та відновлення інфраструктури військових містечок.

В ГПУ пояснюють, що діючим законодавством встановлено виключний правовий режим використання земель оборони і використання їх в господарських цілях підприємств, що пов’язані з користування надрами, заборонено. Тому, як вважають у прокуратурі, передача землі в оренду «АрселорМіттал Кривий Ріг» є незаконною.
Крім того, на ділянці розташована вежа танкодрому військового містечка №48, яка перебуває на балансі квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро та закріплена за військовою частиною А3283.
На думку ГПУ, передача компанії об’єкту нерухомості, що є військовим майном, без прийняття такого рішення Кабінетом Міністрів, вчинена службовими особами Міноборони, з перевищенням своїх службових повноважень.
Слідчі ГПУ хочуть перевірити, чи надходив на спеціальний рахунок Міноборони благодійний внесок від ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також його подальше цільове використання. У зв’язку з цим суд дав доступ до документів Державної казначейської служби.
Раніше суд дав доступ до документів «АрселорМіттал Кривий Ріг», зокрема меморандуму і договорів на його виконання. 
В січні цього року ГПУ в суді повідомила, що  голова Дніпропетровської облдержадміністрації за попередньою змовою із невстановленими особами, зловживаючи службовим становищем, підготував та підписав розпорядження від 09.08.2017 про надання «АрселорМіттал Кривий Ріг» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 285 га в оренду.
У реєстрі нерухомості власником земельної ділянки значиться держава в особі Дніпропетровської облдержадміністрації.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» – найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України, належить компанії Arcelor Mittal Duisburg (Німеччина). Кінцевим бенефіціарним власником є індійський підприємець Лакшмі Міттал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email