НАБУ хоче повторно обирати запобіжний захід судді Денисюк, яку суд не визнав підозрюваною

Суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Денисюк отримала повістку про виклик у Національне антикорупційне бюро для вручення клопотання про обрання запобіжного заходу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на копію повістки.

Суддю чекають у НАБУ 5 травня. Як пояснила «Судовому репортеру» суддя Денисюк, повторно про підозру їй не повідомляли.

Раніше, Солом’янський суд Києва не визнав Тетяну Денисюк підозрюваною. Суд вирішив, що суддя не набула статусу підозрюваної у встановленому законом порядку. А саме, що письмову підозру їй повідомив детектив НАБУ, а не генеральний прокурор чи його заступник, як передбачено КПК.

З цієї причини 11 квітня суд відмовив у застосуванні запобіжного заходу до Тетяни Денисюк. Прокурор хотів, щоб до неї застосували заставу у понад 6 млн грн. Суд залишив клопотання без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що детектив НАБУ повідомив судді Господарського суду Харківської області Тетяні Денисюк підозру у зловживанні службовим становищем і винесенні завідомо неправосудного рішення (ч.2 ст.364 і ч.1 ст.375 КК).

Йдеться про ухвалу в господарській справі, якою Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі нардепа Олександра Онищенка. Вимога був майновою, але фірма, яку пов’язують з Онищенком, судового збору не сплатила. Пізніше це рішення переглянув апеляційний суд і залишив позов без розгляду, саме через несплату судового збору.

У судовому засіданні прокурор САП повідомив, що екс-директор «Карпатнадраінвест» Андрій Сіротов, підтвердив, що знає батька підозрюваної Станіслава Денисюка та її брата з середини 90-х, оскільки вони працювали разом в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю.

Захист пов’язує справу судді Денисюк із кримінальним переслідуванням її батька Станіслава Денисюка, який є підозрюваним у справі про «податкові майданчики» часів екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якою займається військова прокуратура. У рамках розслідування справи щодо Тетяни Денисюк НАБУ брало доступ до даних про її телефонні з’єднання, а також її батька. Як відомо, екс-керівник Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіслав Денисюк утримується під вартою з можливістю виходу під заставу у понад 100 млн грн.

Адвокат Сергій Вилков стверджує, що після затримання Станіслава Денисюка у його родини вимагали гроші – спочатку 1 млн доларів, а згодом 2 млн доларів. За словами Вилкова, Тетяна Денисюк дала слідчим ГПУ частину своїх заощаджень для контрольованої передачі першого траншу і ці кошти зникли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email