Одеситу, який взяв заручників і вимагав гелікоптер та 1 млн доларів, не змінили вирок про 12 років за ґратами

Верховний суд відмовився відкривати провадження за скаргою одесита, котрий влаштував у 2019 році розбійний напад на фінансову установу та захопив заручників.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 1 жовтня.

У березні 2020 року Суворовський районний суд Одеси визнав чоловіка винним у розбої і захопленні заручників і призначив 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

7 липня 2019 року близько 11:30 чоловік зайшов до фінансової установи «Ваша готівочка» ТОВ «ЛАЙМ КЕШ», що в Одесі по вулиці Чорноморського козацтва, 3/5. 

У приміщенні були дві працівниці. Відвідувач дістав ножа та, погрожуючи, почав вимагати гроші. В установі у знайшлося тільки 3 тисячі гривень. Чоловіку цього здалося замало і він наказав заручницям викликати поліцію. Правоохоронці мали передати йому 1 мільйон доларів США та гелікоптер, щоб він міг залишити місце події. 

У разі невиконання вимоги засуджений погрожував вбити заручниць. Біля шиї одної з них тримав лезо ножа. В результаті спецоперації чоловіка затримали.

В суді чоловік вину визнав, переконував, що що жалкує про скоєне. За його словами, влітку 2019 року він мав матеріальні труднощі: не виплатили зарплату, а він неофіційно працював на будівництві. Чоловік втратив орендоване житло та продав автомобіль.

Запевнив, що наміру вбивати заручниць не мав. Дозволяв їм користуватися санвузлом, отримувати ззовні воду та лікарські препарати.

Заручниця, котрій він погрожував ножем, розповіла, що вони перебували з обвинуваченим в одному приміщенні близько 2-3 годин. Згодом чоловік заспокоївся, слухав музику та дав можливість дівчині користуватися мобільним телефоном. Він зірвав одну із камер відеонагляду, пошкодив ноутбук, забарикадував столом вхідні двері і  пропонував жінкам вступити з ним в статеві відносини. Крім того, висловлював жаль з приводу того, що саме вони стали заручниками.

Інша потерпіла працівниця після нападу була госпіталізована до психіатричної лікарні, де перебувала 1,5 тижня. Вона звільнилася з роботи і досі побоюється незнайомих чоловіків.

У липні 2020 року Одеський апеляційний суд залишив вирок  без змін.

Засуджений подав скаргу до Верховного суду, не оспорюючи свою винуватість та правильність кваліфікації дій. Але вважає, що судді безпідставно не врахували пом’якшуючі обставини. 

Верховний суд відмовив у відкритті провадження, не побачивши підстав для задоволення скарги. При призначенні покарання враховано  зухвалість дій обвинуваченого, характер погрози застосування насильства, показання потерпілих про наміри нападника посягнути на їх статеву свободу і недоторканість, а також позицію потерпілих про призначення суворого покарання, дані про особу винного, який вперше притягується до кримінальної відповідальності, неофіційно працевлаштований на будівництві.

Судді не встановили пом’якшуючих обставин, зокрема не визнали такими щире каяття обвинуваченого, емоційний стан та складне фінансове становище.

Особі, яка вчинила злочин, має бути призначено покарання, достатнє для її виправлення і попередження вчинення нових злочинів і таким покаранням, на думку суду, буде 12 років позбавлення волі.


Юлія Химерик (Одеса), для сайту «Судовий репортер»

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *