Підготовче засідання щодо 8 фігурантів «газової справи» закінчать не раніше листопада

Солом’янський суд Києва 7 вересня не зміг завершити підготовче засідання щодо 8 осіб, яких антикорупційна прокуратура вважає учасниками злочинної організації нардепа Олександра Онищенка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд вислухав заперечення захисників щодо покладення обов’язків у зв’язку з внесенням застави, клопотання про зменшення раніше визначених застав, заперечення на ухвалу слідчого судді щодо встановлення строку ознайомлення з матеріалами справи, скарги на дії детективів на стадії досудового розслідування.

Одразу від кількох заставодавців надійшли заяви про повернення їм коштів. Зокрема, у заставодавця обвинуваченого Олександра Сергієнка виявлено онкозахворювання і йому потрібні гроші на лікування. Сам Сергієнко запевняє, що зараз сам перебуває у скрутному становищі і не допомогти заставодавцю.

Адвокат колишньої співробітниці ПрАТ «Пласт» Мар’яни Гречанюк також клопотав про скасування арешту банківських рахунків. Захисник повідомив, що в Гречанюк виявлено серйозне захворювання і їй може знадобитися лікування за кордоном.

Суд 7 вересня витратив на засідання близько 2 годин, але не встиг вислухати ще одного адвоката і представника держкомпанії «Укргазвидобування», що має статус потерпілого у справі.

Врахувавши побажання учасників процесу, суд зробив перерву до 7 листопада.

Наступного разу суд планує послухати решту клопотань і видалитись до нарадчої кімнати для вирішення клопотань і прийняття рішення щодо призначення обвинувального акту для розгляду по суті. Сторона захисту проти початку судового розгляду не заперечує.

Нагадаємо, що справу скеровано до суду ще у травні 2017-го. З того часу суду не вдається завершити стадію підготовчого засідання.

У справі вісім обвинувачених, серед яких Валерій Постний, якого НАБУ вважає співзасновником і співорганізатором злочинної організації нардепа Олександра Онищенка, а також колишній перший замголови правління «Укргазвидобування» Олександр Сомов, екс-заступник голови правління «Укргазвидобування» Вадим Шленчак і Олена Ченцова, яка працювала начальником управління «Укргазвидобування». Інші обвинувачені  – начальник відділу реалізації ПрАТ «Пласт» Мар’яна Гречанюк, Юрій Смаглюк, адвокат Олександр Сергієнко, Дмитро Кравченко – їм слідство відводить роль виконавців.

26 липня 2018 року НАБУ закінчило розслідування «газової справи» нардепа Олександра Онищенка. Оскільки підозрюваний перебуває за межами України, то про завершення розслідування повідомлено його адвокатів.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. З-поміж них — двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *