Працівнику Міносвіти призначили особисте зобов’язання у справі про привласнення коштів «Української асоціації студентського самоврядування»

До керівника експертної групи Міносвіти Олександра Смирнова суд застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням  на ухвалу суду від 15 листопада.

В Міносвіти Смирнов обймає посаду керівника експертної групи з питань аналітики і фінансування директорату вищої освіти і освіти дорослих.

У 2009 році його було призначено головою секретаріату Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Українська асоціація студентського самоврядування».

За даними слідства, Смирнов начебто перерахував кошти з рахунку організації на свою особисту картку, розпоряджався коштами УАСС, знімаючи їх готівкою і оплачуючи товари та послуги, не пов’язані із діяльністю організації. За оцінками слідчих, як службова особа у 2013-2016 рр. розтратив 1,2 млн грн.

Також у 2015-2016 рр. Смирнов нібито присвоював кошти УАСС під приводом покриття витрат на відрядження членів організації за кордон. Для цього використовувались підроблені документи, а особи участі у заходах не брали. Йдеться про  30 673 євро або 832 тис. грн.

Підозру повідомлено за ч.5 ст.191, ч.4 ст.358, ч.1 ст.366 ККУ. Його загрожує до 12 років з конфіскацією майна. Прокурор просив взяти підозрюваного під варту.

Сам Смирнов та його адвокат посилались на необґрунтованість підозри та відсутність ризиків, наголосив, що його він має позитивні характеристики, нагороджений численними подяками, раніше не судимий, має постійне місце проживання, роботу та особисто зацікавлений у з’ясуванні всіх обставин справи.

Суд застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Смирнов мусить прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою, не відлучатися за межі міста Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду, повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, утримуватись від спілкування з потерпілим (представниками потерпілого) та свідками у справі, здати на зберігання паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *