Подробиці справи екс-депутата парламенту Криму, засудженого на 12 років за держзраду

У реєстрі оприлюднено текст вироку щодо колишнього депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим Василя Ганиша.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням  на вирок суду від 19 листопада.

Суд визнав доведеним, що Ганиш 11 квітня 2014 року брав участь у позачерговому засіданні незаконно створеного органу «Державна рада Республіки Крим», на якому було одноголосно 88 голосами прийнято так звану «Конституцию Республики Крым», як суб’єкта Російської Федерації.

Журналіст, який знімав сюжет, розповів, що під час голосування бачив Ганиша у ложі для депутатів.

Пояснення Ганиша, що він перебував у приміщенні парламенту в період прийняття «Конституції Республіки Крим» для перемовин з «міністром соціальної політики» щодо своєї пенсії, як вважає суд, не можуть сприйматися як дійсні та реальні з огляду на проаналізовані матеріали справи і вказують на вибудувану тактику захисту.

В якості доказів використовувалися матеріали «Чорноморської телерадіокомпанії» і каналу АТР. На відеозаписах видно особу, схожу на Ганиша.

Суд критично сприйняв не засвідчену довідку від імені «депутата государственного совета Республики Крым», що Ганиш здав 06.03.2015 свою карту для голосування їй особисто на зберігання і послідуючу передачу в апарат ВР АР Крим, оскільки обвинувачення  стосуються подій 11 квітня 2014 року, а довідка засвідчує подію від 06.03.2015, тобто не стосується обставин, які підлягають доказуванню.

Також суд визнав доведеним факт участі Василя Ганиша у виборах до Феодосійської міської ради так званої «Республіки Крим». Із сайту виборчої комісії видно, що 31 липня 2014 Ганиша зареєстрували як самовисуванця, однак у подальшому він не набрав потрібної кількості голосів.

Сам Ганиш пояснював, що балотувався, щоб «залишався той благоустрій, який існував у кримських татар, оскільки у травні вже почались масові переслідування. Крім того, комусь необхідно було дбати про український народ, який залишився на території Криму». Разом з тим, він начебто одразу написав заяву про зняття з реєстрації на виборах, яку його представник мав подати за десять днів до дня голосування, але зробив це із запізненням.

Суд вирішив, що не йдеться про право обвинуваченого на участь у виборах, оскільки будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними,

Учасники таких виборів, подаючи документи для реєстрації, тим самим погоджуються, що органи, які проводять ці вибори, є  законними і в очах виборців легітимізують окупаційну владу.

На думку суду, щоб брати участь у таких виборах, щонайменше потрібно було сприймати агресора, як правомірного  (законного).

Тому участь таких виборах є направлена на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України. А проведення таких виборів є грубим порушенням Конституції і законодавства України, основних принципів і норм міжнародного права.

61-річний Василь Ганиш вину не визнав. Вказував, що є вихідцем із Західної України, уродженцем Коломийського району Івано-Франківської області, займав проукраїнську позицію, допомагав кримськотатарському населенню, був проти входження Криму до складу Росії. Повідомив, що прокурори пропонували йому укласти угоду про визнання винуватості, але він відмовився. В парламенті АР Крим 6 скликання від був депутатом від Партії регіонів.

Суд визнав Василя Ганиша винним за ч. 1 ст. 111 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 12 років без конфіскації майна.

Обставин, що пом’якшують або обтяжують покарання, судом не встановлено.

Строк попереднього ув’язнення з 28.04.2015 до 14.01.2016 суд зарахував у строк покарання з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавленні волі.

На стадії досудового розслідування було відкрито низку кримінальних проваджень щодо порушень прав Ганиша.

Зокрема за фактом незаконного позбавлення волі начальником відділу прокуратури АР Крим під час затримання Ганиша 28.04.2015 на контрольно-пропускному пункті  в’їзду-виїзду «Каланчак». Цю справу закрито за відсутністю складу злочину.

Провадження за фактом перевищення службових повноважень службовими особами СВ прокуратури АР Крим закрито у зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення.

Також закрито справу стосовно прокурорів, які підтримували обвинувачення у цьому провадженні, за фактом прохання надати їм через адвоката 15 тис. доларів хабара за зміну запобіжного заходу на непов’язаний з триманням під вартою, за зміну кваліфікації його дій з ч. 1 ст. 111 КК України на ч. 1 ст. 110 КК України, укладення угоди про визнання винуватості з визначенням покарання, не пов’язаного із позбавленням волі до завершення досудового розслідування.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *