Прокуратура хоче відсудити землю під маєтком Медведчука

Господарський суд Київської області розглядатиме позов прокурора області про витребування 34,6 га землі на березі річки Стугна, де розташований маєток народного депутата Віктора Медведчука.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 3 січня.

Підготовче засідання призначено на 3 лютого 2020 о 10:45 в приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108. Справу розглядатиме суддя Валерій Ярема.

Прокуратура судиться про:

  • визнання недійсними розпоряджень Київської обласної державної адміністрації від 2003-2004 рр. про надання в оренду земельних ділянок;
  • визнання недійсними розпоряджень Обухівської районної державної адміністрації про продаж у листопаді 2004 року землі ТОВ  «НВФ  «Славутич-Дельфін» під розміщення об’єктів для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей; про продаж земельної ділянки ТОВ  «Сток-Бізнес» під розміщення об’єктів для організації відпочинку та проведення спортивних заходів; про продаж земельної ділянки ТОВ  «Інвестпроект» під розміщення об’єктів для організації відпочинку та проведення спортивних заходів; про продаж земельної ділянки ЗАТ  «Футбольний клуб  «Динамо Київ» під розміщення об’єктів для спортивних заходів і організації відпочинку спортсменів;
  • витребування на користь держави в особі Кабінету Міністрів України з незаконного володіння ТОВ  «Інвестиційна компанія  «Спорт-Тур» земельної ділянки площею 24,394 га з кадастровим номером 3223151000:06:015:0080; ТОВ КУА «Мтір Ессет Менеджмент» ділянки площею 10,222 га в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району.

Прокурор посилається на порушення Київською обласною державною адміністрації та Обухівською районною державною адміністрацією законодавчих вимог під час надання у користування та продажу окремими ділянками єдиного масиву земель лісового фонду площею понад 10 га, а відтак і незаконне вибуття цієї землі із власності держави поза волею розпорядника – Кабінету Міністрів України.

Вартість спірних ділянок прокурор порахував, взявши відомості про грошову оцінку 1 га земель багаторічних насаджень по Київській області з інтернет-порталу Головного управління Держгеокадастру у Київській області (https://land.gov.ua/), і визначив як 1,48 млн грн.

Справа надійшла до суду ще в листопаді минулого року. Але з ухвали від 9 грудня 2019 видно, що суд з першого разу не прийняв позов прокурора, виявивши недоліки.

Крім того, прокурор просив для забезпечення позову арештувати земельні ділянки у зв’язку з ризиком відчуження. На підтвердження подавалась публікація журналістки сайту Zaxid.net , що була передруком матеріалу Центру протидії корупції. Ще в березні 2019 активісти виявили у закритій ріелторській групі оголошення про продаж маєтку Медведчука за понад 360 млн грн.

Але суд в арешті землі відмовив, оскільки не побачив доказів того, що землю справді можуть продати. «Стаття приватної особи… з вебсторінки у мережі Інтернет із суб’єктивним викладом певних, відомих такій особі обставин, без посилання на об’єктивні, незалежні та підтверджені офіційні джерела отримання такої інформації, не є такими доказами… », – йшлося у рішенні. На думку суду, це самі лише припущення про ймовірну можливість продажу землі.

Маєток розташований у місті Українка, за 40 км від Києва, де річка Стугна впадає у Дніпро. На території маєтку є причал, вертолітний майданчик, гостьовий будинок площею 200 м2 та басейн.

Ділянкою площею 24,4 га володіє ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур», власницею якої є дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко. Ще 10,2 га записано на ТОВ «КУА «Мтір Ессет Менеджмент», власниками якої є значаться низка кіпрських компаній.

Загальна позовна давність становить 3 роки. А з моменту продажу землі під маєток Медведчука пройшло 15 років. У такому випадку прокуратура має доводити поважність пропуску строку позовної давності. Наприклад, переконувати суд, що раніше їй не було відомо про приватизацію земельних ділянок.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *