Прокуратура Автономної республіки Крим і міста Севастополя заочно повідомила підозру громадянину РФ у незаконних пошукових роботах на об’єкті археологічної спадщини.
Інформація про це зʼявилася на сайті Офісу генпрокурора.
Із 2009 року і до анексії півострова Крим дозволи на розкопки в археологічному комплексі «Стародавнє місто Мірмекій» видавалися громадянам України — науковим співробітникам Інституту археології НАН України та Керченського історико-культурного заповідника.
Інститу археології НАН України на підставі договору про міжнародну співпрацю проводив археологічні розкопки з російським закладом культури «Державний Ермітаж». Консультантом на цих розкопках був громадянин РФ Алєксандр Бутягін, завідувач сектору археології Північного Причорноморʼя Федерального державного бюджетного закладу «Державний Ермітаж».
Із 1 січня 2014 року Міністерство культури України дозволів на археологічні розкопки на цьому обʼєкті не видавало.
Після окупації Криму, із 2014 року і по сьогодні, російський науковець Бутягін проводить у комплексі «Стародавнє місто Мірмекій» незаконні археологічні розкопки, чим здійснює часткове руйнування обʼєкту культурної спадщини.
За наслідками таких незаконних археологічних розкопок із 2014 по 2019 рік збитки України оцінюються у 201,6 млн грн.
Бутягіна підозрюють за ч.4 ст.298 Кримінального кодексу України. Йдеться про умисне незаконне часткове руйнування обʼєкту культурної спадщини, вчинене щодо памʼятки національного значення з метою пошуку рухомих предметів, що походять із обʼєктів археологічної спадщини. В Україні такі дії караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.