Росіянина, який ударив кореспондента «Букв», умовно покарали за хуліганство

Печерський районний суд міста Києва визнав громадянина Російської Федерації Михайла Шаланкевича винним у хуліганстві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 13 вересня.

21 липня 2021 року приблизно о 17 годині 20 хвилин Шаланкевич перебував у громадському місці, за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8 біля шостого Апеляційного адміністративного суду.

Шаланкевич ігнорував зауваження перехожих громадян щодо його хуліганські дії, грубо порушуючи публічний порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, та працівників правоохоронних органів, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом.

Росіянин плюнув в обличчя кореспонденту виданні «Букви» Олександру Кужельному та почав демонстративно у грубій словесній формі ображати честь та гідність потерпілого, погрожуючи і вживаючи грубу ненормативну лексику. Після чого умисно кулаком лівої руки вдарив обличчю журналіста, чим завдав йому легких тілесних ушкоджень, зокрема садна — на слизовій оболонці верхньої губи.

Під час досудового розслідування підозрюваний у присутності свого захисника беззаперечно визнав свою вину і погодився на розгляд обвинувального акту за його відсутності.

Потерпілий не заперечував щодо розгляду обвинувального акту щодо кримінального проступку в спрощеному порядку, при цьому зазначив про згоду із встановленими досудовим розслідуванням обставинами.

Тому суд вирішив справу без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників.

При визначення покарання суд врахував ступінь тяжкості кримінального проступку, що він  є умисним, а також особу обвинуваченого, який свою вину визнав повністю, раніше не судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався, на спеціальних обліках не перебуває, має постійне місце проживання, за місцем проживання характеризується посередньо, а також ставлення обвинуваченого до вчиненого.

Водночас із публікацій ЗМІ відомо, що у 2018 році Шаланкевич був засуджений у Росії до 6 років позбавлення волі за розбій і хуліганство в складі угруповання покійного російського неонациста Максима Марцинкевича («Тесак»). Але суд одразу звільнив його з-під варти, вважаючи, що він уже відбув покарання в СІЗО.

Одразу після події видання «Букви» повідомляло, що нападників на журналіста було двоє — керівник праворадикальної організації «Національний спротив» Олексій Свинаренко (Сталкер) та громадянин Росії, який останні два роки живе в Києві, Михайло Шаланкевич (Ганс).

Однак у підсумку поліція притягнула до відповідальності лише Шаланкевича. Причому йому не інкримінували статтю 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) і 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста), хоча Кужельний постраждав під час виконання редакційного завдання.

Із вироку вбачається, що росіянин Шаланкевич має базову загальну середню освіту, не працевлаштований і не має офіційного джерела доходу. Навесні 2021 року, живучи в Києві, Шаланкевич разом з ще одним громадянином РФ Денисом Дживовським, напав на хлопця та дівчину. Справа щодо цього наразі розглядається Подільським райсудом Києва.

Інцидент із нападом на журналіста Кужельного трапився 21 липня біля Шостого апеляційного адмінсуду, де розглядалася справа за скаргою білоруського активіста Олексія Боленкова на рішення СБУ щодо видворення його з України. Суд задовольнив скаргу. Під судом мітингували прихильники і противники Боленкова, між якими виник конфлікт.

У квітні 2021 року СБУ ухвалила рішення про примусове видворення Боленкова з України через те, що він «несе загрозу національній безпеці та суверенітету України, а також порушує законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *