Розгляд справи про майнінг криптовалюти на судових серверах почнеться у серпні

Печерський суд Києва призначив до розгляду обвинувальний акт у справі головного інженера ДП «Центр судових сервісів».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 23 червня.

Перше засідання по суті призначено 6 серпня на 15-30 у судді Крістіни Константінової. У березні цього року було задоволено самовідвід у цій справі судді Світлини Смик, яка раніше розглядала клопотання органу досудового розслідування.

Раніше обвинувачений працював Директором департаменту координації регіональних підрозділів та підтримки робочих місць ДП «Інформаційні судові системи», а також головним інженером цього ж ДП.

Чоловіка звинувачують у несанкціонованому втручанні в роботу комп’ютерних мереж і поширенні шкідливого програмного забезпечення.

Державне бюро розслідувань вело справу про стороннє втручання у роботу серверного обладнання судової адміністрації. 24-25 грудня 2018 система була виведена з ладу. На веб-сайтах судів та веб-порталі «Судова влада України» зникли усі новини за період з 06.12.2018 по 27.12.2018 і певний період не функціонував сервіс електронної пошти в ДСА України, в судах, інших органах та установах системи правосуддя був відсутній доступ до ряду електронних послуг. Згодом виявлено шкідливе програмне забезпечення «MinerGate», що,  починаючи з 1 січня 2018, здійснювало видобуток криптовалюти, використовуючи потужності і електроенергію Державної судової адміністрації. Крім того, знайшли інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією негласного отримання інформації. Програма тривалий час таємно вела аудіозапис оточення.

Державна судова адміністрація зазнала фінансових збитків. Так, з метою усунення негативних наслідків дії програм укладався договір з ТОВ «Кайт.Юа» на надання інформаційно-консультаційних послуг вартістю 198 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *