Суд не побачив порушення карантину, бо громадянин мав копію паспорта в телефоні

Придніпровський районний суд м. Черкаси закрив справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову від 8 травня.

Поліція склала протокол, що 17 квітня близько 17 год. 30 хв. чоловік перебував на території Комбінованого ринку, що в місті Черкаси, і порушив умови карантину, а саме перебував у громадському місці без документів, які посвідчують особу.

Чоловік пояснив, що копія паспорта громадянина України була в нього в мобільному телефоні і він пред’явив її працівникам поліції. Тому вважає, що умов карантину не порушив.

Суд дійшов висновку, що матеріали справи не містять жодного доказу про порушення особою вимог постанови кабміну, оскільки він був на вулиці з документами, що посвідчують особу, а саме копією паспорта в мобільному телефоні.

Нещодавно Приморський суд Одеси оштрафував місцеву жительку на 17 тис. грн за появу у громадському місці без паспорта, розцінивши це як порушення правил карантину.

У реєстрі судових рішень є ще низка аналогічних справ, коли люди були на вулиці в масках, але без паспортів.

Частіше суди вбачали склад злочину, але звільняли порушників від відповідальності через малозначність правопорушення і обмежувались усним зауваженням.

Але були і випадки, коли судді зазначали, що за відсутності інших порушень правил карантину, наприклад, за наявності маски, перебування на вулиці без документів не є самостійною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *