Справа Курченка: 5 років умовно отримав «комірник», який роздав 1,4 мільярди кредитів «Брокбізнесбанку»

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між заступником Генерального прокурора Юрієм Столярчуком та обвинуваченим Юрієм Виноградом, колишнім заступником директора департаменту інвестиційної діяльності АТ «Брокбізнесбанк».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Подільського суду Києва від 9 січня.

Виноград працював на посаді у період з 20 січня до 27 лютого 2014. За матеріалами справи, за грошову винагороду він взяв участь у вчиненні злочинною організацією особливо тяжкого злочину –  незаконного заволодіння грошовими коштами АТ «Брокбізнесбанк» на суму 1, 436 млрд грн  шляхом видачі кредитів підприємствам з ознаками фіктивності, в порушення вимог чинного законодавства.

Це сталося після того, як у серпні 2013 фактичним власником «Брокбізнесбанку» з часткою 80% став Сергій Курченко.

У вироку сказано, що Виноград не мав кваліфікаційних даних для посади заступника директора департаменту інвестиційної діяльності «Брокбізнесбанку». За освітою він маркетолог. До цього його останнє і єдине місце роботи – комірник.

Правління «Брокбізнесбанк» нібито уповноважилоВинограда приймати одноосібні рішення про можливість здійснення активних операцій банку, зокрема про надання кредитів. Але, як стверджують слідчі, насправді питання повноважень Винограда на засіданні Правління банку не вирішувалось.

Таким чином, члени злочинної організації склали завідомо неправдиві офіційні документи Правління «Брокбізнесбанк», якими незаконно передали повноваження колегіальних органів та профільних структурних підрозділів банку, а саме Кредитного комітету, Комітету з управління активами і пасивами, Департаменту корпоративного бізнесу, Юридичного управління, Управління ризик-менеджменту та Служби безпеки банку одній фізичній особі, котра не мала належних знань, навичок та досвіду роботи у банківській сфері, не мала економічної освіти та фактично мала трудовий стаж на посадах, не пов’язаних з банківською діяльністю – комірника, менеджера та торгівельного представника.

29 січня Виноград одноосібно підписав рішення про надання кредитів низці компаній.

На сьогодні «Брокбізнесбанку» не повернуто кредити на суму 1,436 млрд грн, надані ТОВ «Фешин Мобайл», ТОВ «Укркомерцпостач» і підприємству «Юрай» і формі ТОВ, які слідство вважає підконтрольними організації Курченка.
Крім того, в січні 2014 за винагороду «у розмірі від однієї до двох тисяч доларів США» обвинувачений отримав від працівників «Брокбізнесбанку» важливі документи зі слідами злочинів та з допомогою невстановлених слідством осіб переніс до невстановленого слідством місця, тобто умисно приховав.

Йдеться про оригінали протоколів засідань кредитного комітету, оригінали протоколів засідань банку, оригінали матеріалів кредитних справ, оригінали договорів купівлі-продажу цінних паперіворигінали договорів прямого репо з державними облігаціями, господарські договори, тощо.

28.02.2014 «Брокбізнесбанк» віднесено до категорії неплатоспроможних. 
У червні 2014 року Фонд гарантування вкладів прийняв рішення про початок ліквідації банку.

Як зазначається у вироку, на даний час зазначені вище особливо важливі офіційні документи АТ «Брокбізнесбанк» не повернуті.

«Приховання заступником директора Департаменту інвестиційної діяльності АТ «Брокбізнесбанк» вказаних вище особливо важливих офіційних документів АТ «Брокбізнесбанк» за зазначених обставин позбавило можливості їх використовувати з метою здобуття доказів діяльності злочинної організації, оскільки вони містять сліди вчинення злочинів та відомості щодо безпосередніх учасників злочинної організації, а також можливості уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Брокбізнесбанк» їх використовувати за цільовим призначенням», – йдеться у рішенні суду.

10 жовтня 2017 заступник генпрокурора Юрій Столярчук і обвинувачений Юрій Виноград уклали угоду про визнання винуватості. Чоловік беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, надав показання, які викривають членів злочинної організації.

Виноград визнав свою вину за такими статтями Кримінального кодексу:

– ч.1 ст. 255 – участь у злочинній організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також участь у злочинах, вчинюваних такою організацією;

– ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах, у складі злочинної організації;

– ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 357 – заволодіння шляхом зловживання особи своїм службовим становищем особливо важливими офіційними документами, їх умисне приховування, вчинене з корисливих мотивів та в інших особистих інтересах, у складі злочинної організації.

Крім того, він погодився добровільно частково відшкодувати завдані збитки на суму 5 тис грн.

Суд призначив Винограду покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років. Одночасно суд звільнив його від відбуття покарання з випробувальним строком 3 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *